23-26 NİSAN 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs (covid-19) gündemiyle bir araya gelen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada 30 büyükşehir ve zonguldak ilinde 23, 24, 25, 26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyurdu.

Cumhubaşkanı konuşmasında ” Milletimizin tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket düzeyine ulaşmasının önüne geçtik. Büyükşehirlerimiz ile Zonguldak ilimizde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da salgının kontrolünde büyük fayda sağladı. Bunun için tarım, sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz. 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise, yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırmasını özellikle planlıyoruz.22 Nisan akşamı yine 00,00’dan itibaren; 23 Nisan zaten tatil, 24-25 ve 26 Nisan 00,00’a kadar bu devam edecek. 26’sında 24,00 itibariyle sokağa çıkma itibariyle sona erecektir. Bununla ilgili ayrıntılar içişleri bakanlığımız tarafından kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Fırıncı, sucu, gazete bayileri, medya mensupları dahil olmak üzere tüm çalışan ve kamu görevlilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

2 haftadır 31 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nınn perşembe gününe denk gelmesi ve resmi tatil olması sebebiyle hafta sonu ile birleştirilerek 4 gün yasak ilan edildi.

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir