23-26 NİSAN 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs (covid-19) gündemiyle bir araya gelen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada 30 büyükşehir ve zonguldak ilinde 23, 24, 25, 26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyurdu.

Cumhubaşkanı konuşmasında ” Milletimizin tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket düzeyine ulaşmasının önüne geçtik. Büyükşehirlerimiz ile Zonguldak ilimizde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da salgının kontrolünde büyük fayda sağladı. Bunun için tarım, sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz. 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise, yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırmasını özellikle planlıyoruz.22 Nisan akşamı yine 00,00’dan itibaren; 23 Nisan zaten tatil, 24-25 ve 26 Nisan 00,00’a kadar bu devam edecek. 26’sında 24,00 itibariyle sokağa çıkma itibariyle sona erecektir. Bununla ilgili ayrıntılar içişleri bakanlığımız tarafından kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Fırıncı, sucu, gazete bayileri, medya mensupları dahil olmak üzere tüm çalışan ve kamu görevlilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

2 haftadır 31 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nınn perşembe gününe denk gelmesi ve resmi tatil olması sebebiyle hafta sonu ile birleştirilerek 4 gün yasak ilan edildi.

 

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir