27 VATANDAŞIMIZI SELDE KAYBETTİK

Türkiye bir yandan yangınlarla boğuşurken bir yandan da sel felaketiyle mücadele ediyor. Batı Karadeniz’de şiddetli yağışlar nedeniyle Bartın, Sinop ve Kastamonu’da sel ve heyelanlarda 27 vatandaşımızı kaybettik.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan son açıklamada can kaybınının yükseldiği bildirildi. Açıklamada, “Yaşanan sel nedeniyle Kastamonu’da 25, Sinop’ta 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın’da kaybolan bir vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir.” bilgisine yer verildi.

AFAD’dan Batı Karadeniz’deki sele ilişkin yapılan açıklamada, tüm kurumların, personel ve araç desteğiyle tahliye, arama kurtarma ve müdahale çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Benim gördüğüm en ağır sel felaketi burası, Dereli’de karşı karşıya kaldığımız felaketin 5 misli diyebiliriz.” dedi.

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir