3 MİLLETVEKİLİNE CEZAEVİ YOLU

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlulları’nın milletvekilliklerinin düşürülmesinin ardından cezalarını çekmek üzere cezaevine girecek.

Siyasi ve askeri casusluktan yargılanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları‘nın milletvekillikleri düşürüldü.

Milletvekilliği düşürülen 3 milletvekili haklarındaki cezalardan dolayı cezaevine teslim olacaklar. İlk haber Enis Berberoğlu’ndan geldi. Berberoğlu “Önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak üzere cezaevine teslim olacağım” diye konuştu.

3 ismin milletvekilliklerinin düşürülmesinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) sandalye dağılımı da değişti.

CHP MİLLETVEKİLİ SAYISI 138’E, HDP’NİN 58’E GERİLEDİ

CHP’li Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşmesiyle TBMM’de 139 milletvekiliyle temsil edilen CHP’nin milletvekili sayısı 138’e düştü.

HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekilliğinin düşürülmesiyle de HDP’nin TBMM’deki milletvekili sayısı 58 milletvekiline düştü.

 

Ayrıca Bakınız

Ukrayna Sınırları Yabancılara Kapattı

Ukrayna, son günlerde koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının hızla artması üzerine yabancı ülke vatandaşlarına sınırlarını geçici olarak yeniden kapatma kararı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir