75 YIL SONRA KODLU MASKE DÖNEMİ

AK PARTİ nin 2. Dünya Savaşı dönemi olağanüstü koşullarda dağıtılan karneli ekmek döneminden 75 yıl sonra karneli maske dönemine çağ atlattı.

Ak Parti Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sürekli olarak CHP dönemini eleştirmek için yaptığı karneli ekmek dağıtımı eleştirileri kendi döneminde bir türlü dağıtılamayan maskeler yüzünden daha kötü duruma düştü.

Cumhriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, maske dağıtımıyla ilgili yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın sözlerine göndermede bulunarak,  “2. Dünya savaşı koşullarında o zor dönemde kısa süreliğine ekmeği kontrollü dağıttığı için ‘Ekmeği karneye bağladı’ diye İsmet İnönü’yü eleştiren hükümetin şu anda 50 kuruşluk maskeyi karneye bağladığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.
BELEDİYELERİN ÜCRETSİZ DAĞITMASI ENGELLENİYOR.

CHP’li Adıgüzel, hükümetin maske konusunu yönetmekte beceriksizlikleri dile getirdi :

“Maske konusunda çok fazla şikâyet gelmektedir. Bu işi beceremediler. Başlangıçta PTT, muhtarlıklar derken sonra eczaneler üzerinden uygulama düşünüldü. Bunu da bir SMS şartına bağladılar. Başından beri bunu TC numarası üzerinden rahatlıkla eczaneler üzerinden verilebilirdi.

CHP’li belediyeler başta olmak üzere, pek çok yerel yönetim ve de birçok firma sahibi maskeleri halka ücretsiz dağıtmak için çaba gösterdiği halde maalesef hükümet bunun önünü kesmektedir.

Cumhurbaşkanlığı tarafından maskelerin ücretsiz dağıtılacağı ilan edilmesine rağmen, elimdeki evrakta görüldüğü üzere, valilikler eliyle ücretli satışı söz konusudur. Ordu Valiliği’nin evrakında, Ankara’dan bir firma ismi verilerek “ücreti mukabelinde” denilerek Ticaret Odalarına ve firmalara duyuru yapılıyor. Ticaret Odası da firmalara mesaj geçerek 85 kuruştan bu firmadan alınmasını duyuruyor.
Ücretsiz dağıtılacağı ifade edilen maskeler, hükümet eliyle ücretli dağıtılmaya çalışılmakta ve birilerine buradan rant elde edilmektedir. Hâlbuki belediyelerimiz maskeleri halka ücretsiz dağıtmak isterken buna engel olunmaktadır.

Bu süreç şunu göstermiştir. Hükümetin maskesi düşmüştür. Bir maske işini dahi becerememişlerdir. 2. Dünya savaşı koşullarında o zor dönemde kısa süreliğine ekmeği kontrollü dağıttığı için ‘Ekmeği karneye bağladı’ diye İsmet İnönü’yü eleştiren hükümetin şu anda 50 kuruşluk maskeyi karneye bağladığını görüyoruz.”

 

AKTAŞ, AK PARTİ’Yİ EKMEK KARNESİYLE VURDU

 

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir