Ana Sayfa / DÜNYA / ABD / ABD: UKRAYNA, KIRIM’I TAMAMEN KAYBETTİ KABULLENİN

ABD: UKRAYNA, KIRIM’I TAMAMEN KAYBETTİ KABULLENİN

ABD ‘den Ukrayna ‘ya Kırım ‘ı tamamen kaybettiniz unutun 

Ukrayna’da resmi ziyaretlerde bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ukrayna’nın Kırım’ı tamamen kaybettiğini açıkladı.

Ukrayna basınında çıkan haberlere göre basına kapalı yapılan görüşmelerde eski Ukrayna Enformasyon Bakan Yardımcısı Emine Capparova ile görüşsen Pompeo, Capparova’nın Washington’da Kırım konferansı ve Kırım’a yönelik adımlar atılmasını yönündeki isteğine olumlu yaklaşmadı. Ukraynalı kaynakların aktardığına göre, “Dışişleri Bakanı’nın o anki yüz ifadesi, Kırım konulu konferanstan daha öncelikli işleri olduğunu ortaya koyuyordu” ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakanı Pompeo’nun, basın kapalı yapılan görüşmede, “Kırım kaybedildi. Dünya aktörleri bunu anlıyor. Ukrayna Kırım’ı verdi. Rusya ise elinden bir şey alınacak ülke değil” iddia edildi.

Pompeo daha önce Ukrayna Devlet Başkanı ile yaptığı basın toplantısında Kırım’ yeniden Ukrayna’ya dönene kadar Rusya’ya yaptırımlara devam edeceğini açıklamıştı.

Kırım’ın Rusya’ya bağlandığı 2014’ten 6 yıl geçmesine rağmen, Kırım’ın Ukrayna’ya yeniden bağlanmasına yönelik olumlu bir adım atılmış değil.

 

Ayrıca Kontrol Et

NATO UKRAYNA’DAN VATAN SAVUNMAYI ÖĞRENDİ

"NATO, Ukrayna'dan nasıl vatan savunulacağını öğrendi" bu sözler Ukrayna Başbakan yardımcısına ait.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir