ABD’DE KORONAVİRÜS MÜ TEHLİKELİ İNSANLAR MI

65 binden fazla koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği ABD’de koronavirüs karşıtları valiliği bastı.

1 milyon 200 bin den fazla vaka sayısı ve 65 binden fazla can kaybı yaşanan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ‘nde valiler bir yandan salgınla mücadele ederken, diğer yandan da ABD Başkanı Trump ve koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina karşıtlarıyla mücadele ediyor.

Koronavirüs karantina şartlarının kaldırılmasını isteyen bir grup silahlı Amerikalı, Michigan Valiliğini bastı.

ABD Başkanı Donald Trump, Michigan Valisi Gretchen Whitmer’a, koronavirüs önlemlerinin gevşetilmesi talebiyle silahlı eylem düzenleyen ve dün valilik binasını basan göstericilerle, uzlaşma yapması çağrısında bulundu.

Trump, Twitter üzerinden, Michigan eyaletinde düzenlenen karantina karşıtı gösteriler hakkında açıklamada bulundu.

Trump, “Michigan Valisi (Whitmer) biraz taviz vermeli ve bu yangını söndürmeli. Bu protestocular iyi insanlar ama kızgınlar. Eski hayatlarını en güvenli şekilde geri istiyorlar.” ifadesini kullandı.Trump, mesajında Vali Whitmer’a da “Onlarla görüş, konuş ve bir uzlaşmaya var.” çağrısında bulundu.

koronavirüs nedeniyle en çok ölümün yaşandığı ABD eyaletlerinden biri olan Michigan’ın Valisi Whitmer, dün koronavirüs önlemlerini 28 Mayıs’a kadar uzattığını açıklamıştı.

 

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir