AK PARTİLİ İSEN TASARRUF GEREKSİZ BELDE BELEDİYE BAŞKANI AUDI ALDI

AK Parti genel başkanı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamu da tasarruf tedbirlerine AK Partililer uymuyor. 8 nin nufuslu belde belediye başkanı 600.000 tl ‘ye Audi araç satın aldı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı 2020’in haziran ayında kamuda tasarruf tedbirleri genelgesi yayımlamıştı ve genelgede kamu kurumlarında 2020 yılındaki taşıt sayılarının, 2023 sonuna kadar en az yüzde 20 oranında azaltılacağı belirtilmesine rağmen Elazığ’ın AK Partili Yurtbaşı Belde Başkanı Yasin Yılmaz’ın 2010 model AUDI marka makam aracının değiştirip yerine 600 bin TL değerinde yine 2016 model AUDI siyah marka makam aracı aldığı ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Evren Demirdaş’ın sorularını yanıtlayan AK Partili Yılmaz’dan tepki çeken bir savunma geldi.

“İSTESEM 1 BUÇUK MİLYONA SIFIR AUDİ ALABİLİRDİM”

Yılmaz, “Eski aracımızı ihaleyle 200 bin TL’ye sattık. 400 bin küsur daha üzerine koyarak 2016 model AUDI marka aracı aldık. Araç alımıyla ilgili 1 sene önce belediye meclis kararı almıştık. Eski aracımız 600 bindeydi, 20-30 bin TL masrafı çıkıyordu. Yoksa ben gidip 1 buçuk milyona sıfır AUDI marka araç da alabilirdim. Paramız var belediyemizin 33 milyon geliri var, şuan kasamızda 10 milyon paramız var. İstesem 1 buçuk milyona arabada alırdım. Devleti neden zarara sokalım 66 binde olan bir araç aldık” diye konuştu.

“ŞAHİN ALACAK HALİMİZ YOK YA”

AUDI makam aracının ikinci el olduğunu belirten Yılmaz, “Ortada lüks bir araba yok. Cumhurbaşkanımızın tasarruf tedbirleriyle ilgili yapmış olduğu uyarı lüks araçlar almayın uyarısında bulunuyor. Bizde bu uyarıya uyarak bu aracı aldık gidip Şahin alacak halimiz yok ya… Ben 4 aydır arabamı satmışım 4 aydır bir arabada kiralamadım kendime ve bu aracı da satın aldım. Birçok belediye başkanı 7 bin TL, 10 bin TL vererek araç kiralıyor ama ben kiralamadım. 4 ay arkadaşlarımın araçlarına binip geziyordum. Hangi belediye başkanı bunu yapar kaldı ki benim bütçemde var” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir