AKPliler Yasak Yüzünden İmamoğlu’nu Suçladı

Dün akşam geç saatlerde ilan edilen sokağa çıkma yasaklarının faturasını AKPliler vatandaşa ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı İmamoğlu’na yüklemeye çalışıyor.

AK Partili siyasiler, AK troller ve yandaş medya sokağa çıkma yasağı sonrası dün akşam yaşananlardan dolayı vatandaşı suçladı. Açlıktan ölmezsiniz diyerek tepki gösteren AK Partililer yasağın zamanlaması ve uygulması hakkında yorum yapan kişilere yönelik hakaretlerden geri durmadı.

AK Parti yanlısı basın kuruluşu Yenişafak ise İstanbul’da toplu taşımada yasanan aksaklıkları siyasi malzemeye yapmaya çalıştı.

Yenişafak gün boyu yayınladığı haber ve videolarla İstanbul Büyükşehir Belediyesinin suçladı. İnsanların otobüs beklediğini hemşirelerin hastanelerine gidemediği yönünde haber yapan Yenişafak dün akşam yasak ilanı sonrası önceden bilgilendirilmedikleri yönündeki açıklamalarını hiç saydı.

Ekrem İmamoğlu, İçişleri bakanlığının yasak ilanı sonrası sosyal medya hesabından yaptığı “Sokağa çıkma yasağı kararı ansızın alınmamalı. İBB olarak bu kritik karardan haberdar değiliz, bilgilendirilmedik. Yarın İstanbul’da hangi hizmetleri verip vermeyeceğimizi bile bilmiyoruz. Ortak akıl ve iş birliği olmayan her karar sadece kafa karışıklığı ve panik yaratır.” açıklamasında önceden uyarılarda bulunmuştu.

Yasak ilan edilirken yerel yönetimlerin bilgilendirilmemesinden ak partililer bilgileri olmayan yerel yönetimleri suçladı.

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir