ALMAN VEKİLE DENİZALTI CEVABI GEZMEK İÇİN ALINMIYOR YA

Avrupa Parlamentosu üyesi Alman ve Yunan 53 milletvekili, Almanya Başbakanı Merkel’e yazdıkları skandal mektupta Türkiye’ye denizaltı satışının durdurulması çağrısında bulundu.

Milletvekilleri yazdıkları mektupta Türkiye’nin olası bir çatışma durumunda Alman denizaltılarını kullanabileceğinden endişe duyulduğu belirtildi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’e hitaben 53 milletvekilinin imzasıyla sosyal medya platformu Twitter’da yayınlanan mektupta Türkiye’nin tehditlerinin endişe verici boyuta geldiği belirtilerek, “Avrupa Parlamentosu’nun Yunan ve Alman üyeleri olarak, Alman hükümetini, Alman denizaltılarının, bileşenlerinin ve yedek parçalarının ihracatının yanı sıra ilgili tüm bakım faaliyetlerini derhal askıya almaya çağırıyoruz” denildi.

Türk sosyal medya kullanıcıları, Milletvekilleri denizaltı ve diğer askeri araçların Pazar gezmesi piknik için alınmadığını belirterek tepki gösterdi. “Askeri araçlar pazar günleri piknik yapılsın diye alınmaz. Eğer dünyada barış istiyorsanız, kendiniz ve ülkeniz başka ülkelerin haklarına saygı duymayı öğrenin. Biz kurtuluş savaşında da yedi düvele karşı yoklukla mücadele etmiş bir neslin devamıyız.” Denildi.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir