ALMANYA TÜRKİYE UÇUŞLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle yurtdışı uçuşları yasaklayan Almanya yeniden yurtdışı seferlere 15 Haziran’dan itibaren başlıyor. Türkiye’ye seferler için incelmeler devam ediyor.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 15 Haziran’dan itibaren Almanya’dan Avrupa Birliği’ne uçuşların tekrar başlayacağını açıkladı. Maas, Türkiye dahil diğer uçuşlar için de çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas instagram üzerinden yaptığı açıklama koronavirüs salgınına karşı konulan seyahat yasaklarının gevşetilmesiyle ilgili alınan yeni kararları açıkladı. Maas, 15 Haziran’dan itibaren Almanya’dan Avrupa Birliği ülkelerine konulan uçuş yasağının kaldırılacağını söyledi.

Maas, Avrupa Birliği ülkeleri dışındaki ülkelerede uçuş yasaklarının kaldırılması için çalıştıklarını belirterek büyük bir Türk nüfusa sahip Almanya’nın Türkiye’ye seferlerinde incelendiğini açıkladı.

Bakan Maas, Türkiye’deki plajlarda ve otellerde uygulanan hijyen kurallarına, enfeksiyon sayılarına bakılarak karar alınacağını belirterek Türk yetkililerle seyahat konusunda görüşmelerde bulunacaklarını söyledi.

Alman basınında daha önce çıkan haberlere göre Alman hükümeti seyahatlere izin vermek için söz konusu ülkelere kriter şartı koyacak.

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir