Ana Sayfa / DÜNYA / ABD / ‘Amerika’nın Geleceği’ 4,8 TRİLYON DOLAR

‘Amerika’nın Geleceği’ 4,8 TRİLYON DOLAR

ABD başkanı Trump yönetiminin hazırladığı Amerika’nın Geleceği Bütçesi 4,8 trilyon dolar

ABD Başkanı Trump, ‘Amerika’nın Geleceği’ başlığını taşıyan 4,8 trilyon dolarlık 2021 mali yılı bütçe teklifini Kongre’ye gönderdi.

Trump’ın ‘Amerika’nın Geleceği’ başlıklı 132 sayfalık bütçe teklifinde, ulusal güvenlik harcamalarına ayrılan kaynağın artırılması planlanırken, sağlık ve sosyal güvenlik alanlarına yönelik hükümetin zorunlu harcamalarında ise kesintiye gidiliyor.

Bütçe teklifinde temel savunma harcamaları için 636,4 milyar dolar, gazilere yönelik harcamalar için 105 milyar dolar, sağlık hizmetleri için 96,4 milyar dolar ve eğitime 66,6 milyar dolar kaynak ayrılmasının yanı sıra askeri harcamaların ise 740,5 milyar doları kaynak isteği dikkatlerden kaçmadı.

Trump’ın 2021 mali yılı bütçe teklifinin Demokratların çoğunluğu elinde tuttuğu Temsilciler Meclisi’nde reddedilmesi daha sonra bazı değişiklikler ve uzlaşmayla onaylanması bekleniyor. ABD hükümeti daha önce onaylanmayan bütçeler sebebiyle sayısız kez kepenk indirmek zorunda kalmıştı. Zorunlu harcalamalar dışında hükümet maaşları dahi ödeyememişti.

Ayrıca Kontrol Et

Bahçeli: Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası sosyal medya hesabından İdlib ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli Düşmanın görüldüğü yerde ezilmesi gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir