ANKARA BÜYÜKŞEHİR MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri konusunda kullanılması istenen maskelerin üretimine başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi maskeleri ankaralı terzilere diktirecek.

 Ankara Büyükşehir Belediyesi, işini kaybeden ya da işleri azalan terzilerin bütçelerine destek olmak amacıyla Kuzey Yıldızı Gençlik Merkezi’nde atölye kurdu. Kurulan atölyede istihdama da katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyaç duyduğu maske üretimine başladı.

      Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan esnafa destek vermek amacıyla yeni projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyor.
     “Dayanışma için 6 Milyon Tek Yürek” sloganı ile birlik çağrısı yapan Başkan Yavaş, müzisyenler, günlük temizliğe giden kadınlar, taksiciler, dolmuşçular, pazarcılar ve nakliyecilere verdiği desteğin hemen ardından bu süreçte işini kaybeden ya da işleri azalan terzi esnafı ile tekstil işçilerini de unutmadı.

     Toplumda en çok ihtiyaç duyulan maske üretimi için düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi, atölye sayesinde hem üretime hem de terzilerin bütçesine destek sağlamaya başladı.

      Atölyede maddi durumu iyi olmayan vatandaşların günlük maske ihtiyacını karşılamayı amaçladıklarını belirten Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal, şu bilgileri verdi:
“Kovid 19 pandemisi hem ülkemizi hem dünyayı ciddi şekilde sarstı. Toplum sağlığına etkisini en aza indirmek için önemli faktörlerden bir tanesi de maske üretimi. Başkanımızın talimatıyla maske üretimi için çalışmalarımıza başladık. Hem maske üreteceğiz hem de salgından dolayı işini kaybeden ya da dükkanını kapatmak zorunda kalan terzi esnafımıza destek olacağız. 50 terzi esnafımızla üretime başladık kısa süre içinde 100 terzi ile üretimimizi devam ettirmeyi ve günlük ortalama 100 bin maske üretmeyi hedefliyoruz. İlerleyen zamanlarda ikinci bir makineyi daha devreye sokarak kapasitemizi 250 bin civarına ulaştırmayı planlıyoruz.”
Maske üretiminin yapıldığı atölyede hijyen koşullarına dikkat edildiğine dikkat çeken Ünsal, “Belediye hizmet üretiminde çalışan personelimiz başta olmak üzere toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlarımızın maske ihtiyaçlarını buradan karşılamayı amaçlıyoruz. Eğer kapasitemizi biraz daha artırırsak kamu kurum ve kuruluşları ve diğer vatandaşlarımıza da ücretsiz olarak ürettiğimiz bu maskeleri ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Ayrıca Bakınız

YÜZÜNE ASİT ATILAN ÖZBEK UYRUKLU KADIN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Türkiye’de bir kadın daha sevgili dehşeti sebebiyle hayatını kaybetti. Denizli’de kıskançlık krizine giren sevgilisi tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir