AŞK 101 DİZİSİ

Aşk 101 veya özgün adıyla Love 101, digital film platformu Netflix’in Türk yapımlarından biri olan dizinin ilk sezonu 24 Nisan 020’de Netflix platformunda yayınlandı.

Senaryosu Meriç Acemi tarafından kaleme alınan, yönetmeliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer’ın birlikte yaptığı gençlik ve komedi türündeki Türk internet dizisi olan AŞK 101 ‘in  2. Sezon çekimleri ise ilk sezonla birlikte yapıldı.

Birinci ve ikinci sezon çekimleri İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan Akif Tunçel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan dizi gençler arasında büyük ilgi gördü.

Netflix ‘te dizinin tanıtımında “Öğretmenlerinin bir basketbol koçuna âşık olmasını sağlamaya çalışan dört isyankâr ve bir örnek öğrenci, birlikte arkadaşlığı, aşkı ve kendileri olma cesaretini öğrenir.”

DİZİNİN KONUSU NEDİR?

1998 yılında geçen ve günümüze uzanan Aşk 101,okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmak üzere plan yapan 17 yaşında bir grup asi gencin hikayesini konu alıyor. Öğretmenlerini yeni basketbol koçlarına aşık etmek üzere işe koyulduklarında ise asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlarlar.

Çıktıkları bu yolculukta birbirleri hakkında bildiklerinden çok daha fazla ortak noktaları olduğunu, beraberken ne kadar güçlü olduklarını ve sevginin zorla var edilemeyeceğini fark ederler.

AŞK 101 ‘İN OYUNCULARI KİMLERDİR

Alina Boz – Eda

Kubilay Aka – Kerem

Mert Yazıcıoğlu – Sinan

Kaan Urgancıoğlu – Kemal

Pınar Deniz – Burcu

Müfit Kayacan – Necdet

 

Selahattin Paşalı – Osman

İpek Filiz Yazıcı – Işık

Tuğba Ünsal – Eda (günümüz)

 

Bade İşçil – Işık (günümüz)

 

 

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir