ASKIDA FATURADA 124 BİNDEN FAZLA FATURA ÖDENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) nce uygulanan “ASKIDA FATURA” dayanışma kampanyasında 124 binden fazla fatura ödendi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından, koronavirüs (covid-19) sürecinde gelirleri düşen ya da kaybolan kişilere destek olmak için başlattığı “Askıda Fatura” uygulaması, ihtiyaç sahipleriyle hayırseverleri buluşturdu.

Uygulamanın başladığı on gün içerisinde, ihtiyaç sahibi 124 binin üzerinde kişinin doğalgaz ve su faturası ödendi. Askıdan alınan tutar ise 15 milyon 685 bin Türk Lirasını aştı.

İBB’nin başlattığı uygulamaya Ankara, İzmir ve Aydın Büyükşehir Belediyeleri ile İzmit Belediyesi de katıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun zor günler geçiren ve talepte bulunan kişilerle dayanışmayı geliştirmek için 4 Mayıs’ta tanıttığı “Askıda Fatura” uygulamasında ödenen fatura adedi 124 bin 636’yı buldu. Toplam 15 milyon 685 bin Türk Lirasına ulaşan faturalara, her geçen dakika yenileri ekleniyor.

İBB tarafından onaylanmış, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenmiş aileleri ve kişileri kapsayan uygulamada, İSKİ ve İGDAŞ abonelerinin kullanım bedelleri ödenebiliyor.

KİMLER ASKIYA FATURA BIRAKABİLİR?

Askıya sadece İBB tarafından sosyal yardım talebi onaylanmış kişiler fatura bırakabiliyor. Daha öncesinde sosyal yardım talebinde bulunmamış kişiler ise https://sosinc.ibb.gov.tr  adresinden talepte bulunarak bu süreci başlatabiliyor.

İBB sosyal yardım incelemelerini oldukça hızlı sonuçlandırarak ihtiyaç sahiplerini onaylıyor. Askıya eklenecek faturaların, ihtiyaç sahibi olduğu onaylanmış kişilere ait olması gerekiyor.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir