Bakanlık İmamoğlu Hakkında Soruşturma Açtı

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayanlara yönelik yardım kampanyası başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açtığı yardım hesapları İçişleri Bakanlığı tarafından izinsiz yardım toplandığı gerekçesiyle bloke edilmesinden sonra Bakanlık İmamoğlu hakkında soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

Sözcü gazetesine röportaj veren İmamoğlu, yardım hesabının bloke edilmesine yönelik hukuki itirazları yaptıklarını belirterek “ Şu anda hâlâ blokaj duruyor, hukuki başvurumuzu yaptık. Mahkeme valilikten yanıt istedi. 15 gün süre verildi. Süre henüz dolmadı.  Bu eninde sonunda çözülecek. Şu anda bankaların yaptığı hukuksuz ve korkudan yapılmış bir işlem. Korkuyla yapılmış işlem de bankacılık tarihinin kara lekesidir. Valiliğin yazdığı yazı da kara lekedir. Toplumun belediyeye yaptığı bağışın önünün bu şekilde kesilmesi utanç vericidir. O imzayı kim atmışsa utanmalı. Yanlış işlem görüyorsanız İBB Başkanı hakkında soruşturma açarsınız.  Ama vatandaşın bağışını bloke edemezsiniz. Kaldı ki hakkımızda bir soruşturma açıldı.” Diyerek soruşturma açıldığını belirtti.Soruşturmanın geçen hafta açıldığını belirten İmamoğlu “Geçen hafta cuma günü başlatıldı. Ankara’da da başlatıldığını duyduk. Muhtemelen kampanya düzenleyen diğer belediyelere de müfettiş gidecektir. Sadece bana açılmadı soruşturma.” Diyerek yardım toplayan diğer CHPli belediyeler hakkında da soruşturma olduğunu açıkladı.

Bilindiği üzere koronavirüs salgını nedeniyle birçok işletme tedbirler kapsamında kapatılması ve ekonomik durumdan dolayı birçok çalışanın işsiz kalması sebebiyle ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara yönelik yardım kampanyası başlatmış fakat içişleri bakanlığı kampanyayı yasakladı.

 

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir