Başbuğ Türkeş’i Vefatın Senei Devriyesinden Anma Mesajı Siyasiler

Türk Dünyasının Lideri, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş vefatının 23 yıl dönümü sebebiyle siyasiler anma mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay sosyal medya hesabı twitter’da “Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı, değerli devlet adamı merhum ’i vefatının 23. yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle anıyorum.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya hesabı twitter’da “Siyasî tarihimize mümtaz bir şahsiyet olarak geçen devlet ve siyaset adamı merhum Alparslan Türkeş’i vefatının sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum. #AlparslanTürkeş”

 

İYİ PArti Genel Başkanı Meral Akşener sosyal medya hesabı twitter’da “Ben Türk Milleti’ni, Türklük şuur ve gururuna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum.” Başbuğ #AlparslanTürkeş‘i, vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle yâd ediyorum.”

İYİ PARTİ sosyal medya hesabı twitter’da  “Hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.”

Büyük Türk Milliyetçisi ve devlet adamı, Başbuğ ‘i, vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

Deva Partisi sosyal medya hesabı twitter’da “Siyaset tarihimizin önemli isimlerinden ve uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanlığı’nı yapmış olan Alparslan Türkeş’i, vefatının 23. yılında rahmetle anıyoruz.”

 

MHP TBMM GRUP BAŞKANLIĞI sosyal medya hesabı twitter’da  “Onun hatırasına sahip çıkacağız, bizlere bıraktığı güzide eserlerini de engeller ne kadar fazla olursa olsun, tuzaklar ne denli vahşi kurulursa kurulsun yaşatacağız ve geleceğe taşıyacağız. Başbuğ’umuz ‘i vefatının 23.yıl dönümünde saygıyla, rahmetle yâd ediyorum.”

Ahmet DAvutoğlu sosyal medya hesabı twitter’da Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş’i vefat yıldönümünde rahmetle anıyorum.

 

Mehmet Arslan sosyal medya hesabı twitter’da “Biz bu yoldan dönersek namus bize ar olsun!”
Ruhun şad olsun Başbuğum

Kürşad ZORLU sosyal medya hesabı twitter’da “Her yıl 4 Nisan’da içimi saran özlem ve hüzün❗️Rahle-i tedrisinden geçmek ne büyük bir onurdu…

O Başbuğ’du.
Türkeş’ti…
O dirilişin adıydı.

Vefatının yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum. Dualarımız için…

 

MHPli Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz sosyal medya hesabı twitter’da ” Başbuğumuzun yaktığı meşale hiç sönmeyecek. Kalplerimizdeki yeri, yüreğimizdeki sevgisi asla bitmeyecek. Aziz hatıraları her daim yaşayacak ve yaşatılacak. Vefatının 23. yıl dönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. Cenab-ı Allah mekanını cennet eylesin.

 

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı, MHP Mersin milletvekili Olcay Kılvauz sosyal medya hesabı twitter’da  “Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in bânisi; Adriyatik’ten Çin Seddi’ne Türk Dünyası’nın Bilge Başbuğ’u; Beyefendi’yi rahmetle, minnetle ve duayla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.”

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım sosyal medya hesabı twitter’da  “Ülkemiz siyasetinin unutulmaz liderlerinden, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı ‘i vefatının 23. yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabı twitter’da  “Ömrünü ve ülküsünü, ülkesine adamış Türk siyasi tarihinin önemli kilometre taşlarından biri olan merhum ‘i rahmetle anıyorum.”


İYİ Parti İstanbul Milletvekili – Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu sosyal medya hesabı twitter’da “Hepiniz, birer Türk Bayrağı’sınız!
Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin.”

Şahsiyetlerimiz mücadele bayrağımızdır. Gençliğimizin hamurunu büyük bir dava şuuruyla yoğuran Başbuğ ‘i şükranla, minnetle, hayırla ve özlemle yâd ediyoruz.

Rahmet olsun…

 

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir