Başkan Yavaş Yasakla Mağdur Olan Pazarcıları Unutmadı

Dün akşam saatlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası Cumartesi ve Pazar günü açılacak pazar yerleri için hazırlık yapan esnafın elinde mallar kaldı.

Hafta 1 veya 2 gün açılan semt pazarında mallarını satmak için önceden mal alıp hazırlayan ve yasakla malları elde kalan pazarcıların imdadına Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş yetişti.

Sosyal medyada Başkan Yavaş’a pazarcılarla ilgili “Bu pazarcıların malları ne olacak? @mansuryavas06 ani sokağa çıkma yasağı nedeniyle mağdur olan esnafa da destek olursunuz sanırım, bu darlıkta onca gıda da çöpe gitmese keşke” yazan bir takipçiye başkan Yavaş “Semra Hanım, Pazarcı esnafımızın sokağa çıkma yasağı kararıyla yaşadığı mağduriyetin farkındayız. Onlara lütfen siz evde kalın dedik. Ellerinde kalan ürünleri, belediye yemekhanelerimizde kullanmak ve ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için satın aldık.” cevabını verdi. 

Ayrıca Bakınız

YÜZÜNE ASİT ATILAN ÖZBEK UYRUKLU KADIN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Türkiye’de bir kadın daha sevgili dehşeti sebebiyle hayatını kaybetti. Denizli’de kıskançlık krizine giren sevgilisi tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir