BDDK’DAN 15 BANKAYA COVİD-19 CEZASI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 15 bankaya koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında müşterilerine zorluk çıkardığı gerekçesiyle ceza kesti.

BDDK banka müşterilerin şikayetlerini inceledi ve 15 bankaya 19 milyon 650 bin lira para cezası kesti. Söz konusu cezanın, Covid-19 tedbirleri kapsamındaki süreçte müşterilerine zorluk çıkaran bankalara yönelik olduğu açıklandı.

“COVID-19 salgınıyla mücadele sürecinde bireysel ve ticari müşteriler tarafından Kurumumuza iletilen şikayetler incelenmiştir.

Bu kapsamda, şikayete konu bankalar hakkında Kurumumuz denetim elemanları tarafından yapılan incelemeler neticesinde düzenlenen Raporda yer alan tespitlere ilişkin olarak Kurumumuzca bankalara iletilen talimatlara aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 14.05.2020 tarihli ve 9021 sayılı Kararı ile 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 148 inci maddesinin (b) bendi uyarınca 15 bankaya toplam 19.650 bin TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

Söz konusu şikayetlere ilişkin inceleme süreçleri kesintisiz devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” Denildi.

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir