Belediyelerin Yardım Toplamasına AK Parti’den Engel

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ‘nin başlattığı yardım kampanyası AK Parti hükümeti tarafından engellendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle iş yerleri kapanan, işten çıkarılan yardıma muhtaçlara yönelik başlatığı yardım kampanyası sonrası Ak Parti hükümetinin geri kalması vatandaştan tepki görmesi üzerine başlattığı Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına yardımların toplanması için belediyelerin yardım toplaması engellendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından koronavirüs bağışlarına ilişkin bugün yayınlanan genelgenin hemen ardından İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri’nin başlattıkları yardım kampanyalarına Vakıfbank üzerinden bağış yapılamadığı görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediyenin korona salgını ile mücadele için açtığı banka hesabını bloke eden Vakıfbank’ın işleminin iptali ve yürütmenin durdurulması için idari yargıya başvurdu.

Belediye Kanunu’nda açık hükümler olmasına rağmen bloke edilen bağış kampanyası banka hesapları konusuyla ilgili olarak, Ankara Büyükşehir Belediyesi yarın İdare Mahkemesi’ne dava açacaktır.

 

 
 

Ayrıca Bakınız

YÜZÜNE ASİT ATILAN ÖZBEK UYRUKLU KADIN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Türkiye’de bir kadın daha sevgili dehşeti sebebiyle hayatını kaybetti. Denizli’de kıskançlık krizine giren sevgilisi tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir