Bu Sefer Erken Uyarı 17-19 Nisan Sokağa Çıkmak Yasak

Cuma günü geç saatlerde açıklanmasıyla kargaşaya neden olan sokağa çıkma yasağı ilanı, bu sefer erkenden duyuruldu. 17-19 Nisan tarihlerinde (haftasonu) sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağının devam edeceğini söyledi. Erdoğan’ın açıklamasına göre sokağa çıkma yasağı 17 Nisan Cuma günü saat 24.00’da başlayıp 19 Nisan Pazar 24.00’a kadar geçerli .İSTİFASI RET EDİLEN BAKAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR VE YASAK İLANI

Erdoğan, yaptığı açıklamada Erdoğan yaptığı açıklamada Süleyman Soylu takdir etti; “İçişleri Bakanımızın bu konudaki sorumluluğu üstlenerek gösterdiği hassasiyeti takdirle karşılıyorum ama istifasını kabul etmedim.Terörle mücadele, tabii afetler sonrası yürütülen çalışmalar ve son olarak koronavirüs salgınında kamu güvenliğini sağlamadaki başarılarına yakinen şahit olduğumuz Bakanımız, görevine devam ediyor. Verdiği destekten dolayı Sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Hafta sonları sokağa çıkma yasağını ihtiyaç duyuldukça sürdürme kararı aldım. 17 Nisan – 19 Nisan arası sokağa çıkma uygulanacak” ifadelerini kullandı.

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir