Burada Bir Terslik Yok Mu?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Biz Bize Yeteriz Türkiyem adında bağış çağrısına eski AK Partili Başbakan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan tepki geldi. Davutoğlu”Burada bir terslik yok mu?” dedi.

Eski Başbakan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, hükümetin koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle vatandaştan destek talebinde bulunmasını eleştirerek, “Burada bir terslik yok mu?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam (30 Mart 2020) gerçekleştirdiği ‘Millete sesleniş’ konuşmasında, vatandaşlardan koronavirüs salgınıyla ile mücadele konusunda maddi yardım talep etmişti. 

Tüm dünyada, devletlerin vatandaşlara para verdiğini, Türkiye’de ise bu durumun tam tersi olduğunu belirten Davutoğlu,

“Milletimiz fedakardır, ihtiyaç duyduğunda sadece malını değil canını da vermekten kaçınmaz. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur. Ancak koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. Burada bir terslik yok mu?” dedi.
Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir