Ana Sayfa / DÜNYA / Çinliler 3. Köprüyü İzinsiz Alabilir

Çinliler 3. Köprüyü İzinsiz Alabilir

Çinliler 3. Köprüyü

26 Ağustos 2016’ta açılan İstanbul Boğazında 3. köprüyü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nu Çinliler satın alıyor.

Çinli şirketlerin Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu  hisselerini almak için girişimleri ile ilgili Rekabet Kurumu’ndan açıklama geldi. 26 Ağustos 2016’ta açılan İstanbul Boğazında 3. köprüyü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nu Çinliler satın alıyor.
Kurumdan yapılan açıklamaya göre, Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş. hisse devri işleminin “izne tabi olmadığına” karar verildi.

Rekabet Kurumu konuyla ilgili kararında:

“Astaldi S.p.A’nın ICA IC İçtaş Astaldi Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş. ; ICA İçtaş Astaldi Adi Ortaklığı’ndaki hisselerinin IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işleminin kapsamda olmadığına, Astaldi S.p.A’nın IC İçtaş Astaldi ICA İnşaat A.Ş. ve ICA Astaldi-IC İçtaş WHSD İnşaat A.Ş.’deki hisselerinin IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.” denildi.

ÇİNLİLER BOĞAZ KÖPRÜSÜNÜ 688 MİLYONA ALACAK 

Çin şirketleri Anhui Expressway, China Merchants Expressway, CMU, Zheijiang Expressway, Jiangsu Expressway, Sichuan Expressway’in katılımıyla oluşturulacak yeni konsorsiyum, Üçüncü Boğaz Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu ve Avrasya Otoyol Yatırım ve İşletmesi hisseleri %51 i 688.5 milyon dolara alacağı açıklanmıştı.

 

Ayrıca Kontrol Et

KONYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Konya’ya şehit ateşi düştü. Kuzey Irak’ta yaralanan asker şehit düştü Konya’ya şehit ateşi düştü. Kuzey …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir