CUMHUR İTTİFAKINDA ÖCALAN ÇATLAĞI

Cumhur ittifakı bileşenlerinden Büyük Birlik Partisi (BBP) hükümete terörist başı Öcalan’a tanınan telefon hakkı için sert tepki gösterdi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, hükümete tepki göstererek “Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır?” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’a telefon hakkı elde ederek ailesiyle telefonda görüşmesine tepki gösterdiği açıklamasında elde etmesine tepki göstererek “Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır?” açıklamasında bulundu.

Konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada Destici, “”Öcalan’a 21 yıl sonra ailesiyle telefonla görüşme izni” haberi düştü gündeme. Şimdi soruyoruz, bundan ne murat edilmektedir. Yerel seçim öncesi olduğu gibi Öcalan ailesine bir güç ve meşruiyet alanı mı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır.

Bıkılmayacak mı, aynı delikten aynı yılanlara sokulmaktan.

Adaletin kılıcı olan hâkimlerimizce 20 yıl önce kalemi kırılan cani, bebek katili Öcalan önce yağlı urgandan kurtarıldı. Şimdi de normal hayata mı döndürülmeye çalışılıyor. Alıştıra alıştıra, kurbağa haşlamasına mı tabi tutulacak bu millet. Cümle âlem bilsin ki, bu Necip Türk Milleti bunu kabul etmez. Eğer ortada bir hesap varsa, herkes hesabını buna göre yapsın.” İfadelerini kullandı.

 

“ASKERLERİMİZ AYNI KIBLEYE SECDE ETTİĞİMİZ KARDEŞLERİMİZİ KORUMAK İÇİN GÖREV YAPIYORLAR”

  “İnsanların, sokağa çıkmalarının bile risk sayıldığı şu günlerde, yurt içinde ve sınırlarımızın ötesinde, hayatlarıyla milletimizin varlığına siper olan kahraman güvenlik güçlerimizi de bir an olsun unutmadığımızı ifade etmek istiyorum.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Pandemiyle, onun sebep olduğu, sosyal ve ekonomik sıkıntılar başta olmak üzere olağanüstü şartlarla mücadele ederken, onlarca yıldır süregelen meselelerimizin yükünü de taşımaya devam ediyoruz.

Milli birlik ve bütünlüğümüze yönelik terör saldırıları devam ediyor, şehitler veriyoruz. Yurdun her karış toprağında milletimizin güvenliğini sağlarlarken, Suriye ve Irak’ta, yani devlet otoritesinin olmadığı topraklarda çöreklenmiş terör örgütlerine karşı hem sınırlarımızı hem de aynı dili konuştuğumuz, aynı kıbleye secde ettiğimiz kardeşlerimizi korumak için, askerlerimiz görev yapıyorlar.” Diye konuştu.

“YARIM YÜZYILDIR TERÖR SALDIRILARINA MARUZ KALIYORUZ”

  Eli kanlı terör örgütü PKK/YPG’nin, Suriye’nin Afrin ilçesinde masum sivillere yönelik düzenlediği bombalı araç saldırısı ile ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Dün, Afrin şehir merkezinde, sivillerin yoğun olarak bulunduğu bir noktada, kalleşçe pkk-ypg terör örgütü tarafından bomba yüklü bir yakıt tankerinin infilak ettirildiği bir terör saldırısı meydana geldi.

Milli Savunma Bakanlığı’mızın yaptığı açıklamaya göre, 11’i çocuk 40 sivil hayatını kaybetti, çoğu ağır 47 kişi yaralandı. 

Nerdeyse yarım yüzyıldır, terör saldırılarına maruz kalıyoruz. Çoğu sivil, on binlerce insanımızı, hiçbir insani, ahlaki, vicdani değerle bağdaşmayacak bir şekilde, hain PKK’nın kahpe terör saldırılarına kurban verdik. Tüm Ortadoğu, 1800’lü yılların sonunda, petrolün ekonomik bir değer olarak ortaya çıkıp yükselişiyle birlikte, küresel emperyalizmin “av sahası”na dönüştü.

“Bölgenin kaynaklarını sömürmek” dışında hiçbir amacı olmayan planlamalarla kurdurulan kukla devletler ve terör örgütleri, birbirleriyle karşı karşıya getirilip çatışmaları sağlandı. “Oluşturulan” bu kargaşadan menfaat devşirildi, devşirilmeye devam ediyor.

Milyonlarca insan hayatlarını, sağlıklarını, yurtlarını, ailelerini, varlıklarını istikballerini kaybetti. Kazananlar ise sadece Batı’nın elindeki petrol ve silah şirketleri ve bunlardan vergi alan devletler oldu.

Afrin’de yaşananlar, bu vahşetin devamından başka bir şey değil. Hala, aynı maksatlarla yapılan planlar, politik hamleler, “bölgeye gönderilen on binlerce TIR silah” masum insanların, sivillerin, çocukların canını almaya devam ediyor.

“Terörle diyalog kurulmaz, müzakere edilmez, pazarlık yapılmaz” cümlelerimizin haklılığı, maalesef her gün dökülen masum kanlarıyla doğrulanıyor.

On binlerce cinayetin faili olan, masum vatandaşların, çocukların arasına bomba yükü tanker gönderip patlatacak kadar insanlık düşmanı bir güruhun hangi şartlarda muhatap kabul edilip ne konuşulabileceğiyle ilgili, terör örgütlerinin dışarıdaki destekçileri ve içimizdeki işbirlikçilerinden, gafillerden bir kez daha, yaşananlardan beyhude yere ders çıkarmalarını bekleyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir