DAVUTOĞLU’NDAN HÜKÜMETE TUTARSIZLIK

Önce içişleri bakanlığınca ilan edilen sokağa çıkma yasağı daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından iptal edilmesi üzerine siyasiler tepki gösterdi.

Gelecek Partisi Gene Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Akşam İçişleri Bakanı sokağa çıkma yasağı ilan etti. Şimdi de Cumhurbaşkanı yasağı kaldırdı. Bu bir yönetim krizi değilse, nedir?” diye sordu.

Twitter’dan konuya ilişkin paylaşım yapan Davutoğlu şunları kaydetti: “Dün Sağlık Bakanı sokağa çıkma yasağı yok dedi. Akşam İçişleri Bakanı sokağa çıkma yasağı ilan etti. Şimdi de Cumhurbaşkanı yasağı kaldırdı. Bu bir yönetim krizi değilse, nedir? Ülkemizdeki her tür kriz temelde bir yönetim krizinin eseridir. Nerden baksan tutarsızlık!”

Dün Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık bakanı Fahrettin Koca, kurul olarak hafta sonu için sokağa çıkma yasağı önermediklerini açıklamıştı. Gece saat 24:00’ten sonra İçişleri Bakanlığı bir genelge yayınlayarak 15 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Bugün öğlen saatlerinde de Cumhurbaşkanı yasağı iptal etti.

Ayrıca Bakınız

KONYA’DA 3 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Ahde Vefa Turan Birliği Sosyal Yardımlaşma ve Eğitim Derneği tarafından Konya’da düzenlenen 3 Mayıs Türkçülük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir