DOĞAYI KORUDU TALANA İZİN VERMEDİ VURULDU

Türkiye’nin doğal güzelliklerinin talan olmasına izin vermeyen belediye başkanı ve eşine hain saldırı. Gece polis olduklarını belirterek evine giden saldırganlar belediye başkanı ve eşini vurdu.

Burdur’a bağlı Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, evlerinde saat 04.30 sıralarında kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. Başkan Mümtaz Şenel’in sağ ve sol ayaklarına 5 el ateş eden şüpheliler, eşi Fatma Şenel’i de ayağından vurduktan sonra kaçtı.

Saldırı üzerine polis ve sağlık ekipleri olay yerine geldi.  Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayla ilgili paylaşımlarda bulunan CHP 26. Dönem Milletvekili Gazeteci Barış Yarkadaş, “Sabah saatlerinde silahlı saldırıya uğrayan Burdur – Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ameliyattan çıktı. Eşi Fatma Şenel de serviste tedavi edildi. Şenel çiftinin durumu iyi. Polis iki saldırganı ise tespit etti ve gözaltına aldı. Şenel çiftine acil şifa diliyorum. Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel’le az önce konuştum. Sevgili @drmehmet_goker aracılığıyla yaptığımız görüşmede, hepinizin selamını ilettim. Başkan da herkese selam söyledi. Sağlığı ve morali yerinde. Şenel, saldırganlardan birini teşhis etmiş. Savcılık da izleri takip ediyor.” dedi.

OLAY SALDA GÖLÜ SEBEBİYLE Mİ?

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Türkiye’in Maldivleri olarak anılan doğa harikası Salda Gölü’nün talan edilmesi skandalından sonra yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, yaşanan kum skandalıyla ilgili duyumu 15 gün önce aldığını söylemişti.

Başkan Şenel, “Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu” şeklinde konuşmuştu.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir