Kültür – Sanat

5 Aralık Türk Kadını Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkına Kavuştu

Bugün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. 5 Aralık 1934’te yeni Türkiye Cumhuriyeti demokratikleşme ve herkesin eşit olması için yaptığı adımlardan biri olan yüz yıllardır söz hakkı tanınmayan kadınların artık ülke yönetiminde de söz sahibi olması için atılan adımların son adımı olarak kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkının verildiği gündür. …

Daha fazla oku

İSTANBUL’UN FATİH’LE BULUŞMASI BAŞLADI

İBB’nin kente kazandırdığı 540 yıllık Fatih Sultan Mehmed tablosu bugün ziyarete açıldı. “Fatih’in Rönesansı” temasıyla İstanbullularla buluşturulan eser ve üç ayrı sikkenin de bulunduğu sergi, Saraçhane’ye gelenler tarafından ilgiyle karşılandı. İki ay süreyle gösterilecek tablo, sergi süresinin ardından özel depoya alınacak ve yeniden ziyarete açılacağı güne kadar dinlendirilecek.

Daha fazla oku

30 Milyon TL İddiası Yalanlandı Ama Gerçek Rakam Açıklanmadı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan, İstanbul Yeditepe Konserleri'ne 30 milyon TL harcandığı iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Söz konusu iddiaların asılsız olduğu belirtilen açıklamada, Yeditepe Konserleri'ne ilişkin algı operasyonu yapanlar hakkında hukuki yollara başvurulacağı ifade edildi.

Daha fazla oku