Emniyet Zorunlu Bağış İddialarını Yalanladı

Emniyet Genel Müdürlüğü zorunlu bağış iddialarını yalandı. Gazeteci İsmail Saymaz’ın duyurduğu ve haberlere konu olan polis bağış tarifesi iddiası Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamayla yalanlandı.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı twitterda paylaştığı “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı Mili Dayanışma Kampanyası için Emniyet’te “yardım tarifesi” belirlenmiş. Tarife şöyle:
1. Sınıf Emniyet Müdürü: 500 TL
2, 3. ve 4. Sınıf Emniyet Müdürü: 250 TL
Başkomiser, komiser ve komiser yardımcısı: 150 TL
Başpolis ve polis: 100 TL”

İsmail Saymaz’ın paylaşımı sonrası basında çıkan haberlerle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı:

“Son günlerde bazı basın yayın organlarında “Emniyet’ te Bağış Tarifesi” başlığı ile bir takım haberler yer almıştır.

Söz konusu haberlere istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunlu olmuştur.

Ülkemiz ve tüm dünya Koronavirüs Salgını nedeni ile olağanüstü bir dönemden geçmektedir.

Devlet ve millet olarak tek yürek olduğumuz bu olağanüstü dönemde Türk Polis Teşkilatı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyasına’ personelimizin gönüllülük esasına göre ve maddi gücü ölçüsünde katkı sağlamak istemelerinin çarptırılarak basında yer alması teşkilat mensuplarımızı derinden üzmüştür.

Söz konusu yardım kampanyası ile ilgili olarak Genel Müdürlüğümüz tarafından personelimizin kampanyaya katılımını sağlamak için kesinlikle bir genelge veya talimat yazısı söz konusu değildir.

Bununla birlikte yaptığımız araştırma neticesinde basında da yer alan duyuru metinlerinin sadece iki İl Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili birimleri tarafından personeli bilgilendirme amaçlı olarak yapılmış bir duyurudan ibaret olduğu anlaşılmıştır.

Milletimizin huzuru ve güvenliği ile devletimizin bekası için canla başla mücadele eden Türk Polis Teşkilatı kesinlikle merkezi bir yönlendirme olmaksızın her Türk vatandaşı gibi arzu ederse gönüllülük esasına göre ve maddi gücü ölçüsünde yardım kampanyasına destek verebilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir