Ana Sayfa / SİYASET / Enginyurt’dan Mine Kırıkkanat’a Bahçeli tepkisi

Enginyurt’dan Mine Kırıkkanat’a Bahçeli tepkisi

MHP milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat’a Bahçeli’ye yönelik evlilik sözlerinden dolayı tepki gösterdi.

Evlenmeyenlerin sayısının arttığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı Bahçeli hakkında “Devlet Bahçeli için çok mu geç” tweetini atan Mine Kırıkkanat’a MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un yanıtı da ağır oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yaptığı konuşmada “Kızlarımız da erkeklerimiz de çoğu 30’u aşkın evleniyor veyahut da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu?” evlilik konusunda açıklamasına CHP , yaşam tarzına karışmakla suçladığı ve gençlerin ekonomik gerekçelerle evlenemediğini iddia etmişti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında tepki çekecek bir tweet attı. Kırıkkanat, “Devlet Bahçeli için çok mu geç” ifadelerini kullandı.

Mine Kırıkkanat’ın saygı sınırlarını aşan bu sözlerine MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan ağır bir tepki geldi. Enginyurt sosyal medya paylaşımında şunları kaydetti:

Devlet beye laf çakmak isterken,Milletin çakmasına yol açtın sözümü @odatv  ve Mine Kırıkkanat yoldaşları hakaret kabul ederek haber yapmış ve hakaret yarışına girmişler. Milletin laf çakmasından ne anladınız? Aklınız, fikriniz bel aşağısı.Minenin edepsizliğine sözünüz yok mu?

Evlilik Allah’ın takdiridir. Mine Kırıkkanat 4 defa evlendi diye,DEVLET beyin evlenmemesi mi onu rahatsız etti? Bunun yazarlık,insanlık neresin de?

LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİ beye, hakaret eden erkek olmuş,kadın olmuş hiç fark etmez.Hakaret misliyle karşılık bulacaktır,hiç kimse bize edep ve ahlak dersi vermeye kalkmasın.Türk İslam Ülkücüleri edebi de,ahlâkı da iyi bilir, edepsiz ve ahlaksızlar karşısında da geri durmayız.

diye tepki gösterdi.

 

Ayrıca Kontrol Et

ÖZBEKİSTAN SENATOSU BELLİ OLDU

Özbekistan'da yapılan seçimler sonrası Özbekistan Senatosu üyeleri belli oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir