Ana Sayfa / DÜNYA / ERDOĞAN LİBYA KONFERANSI İÇİN BERLİN’DE

ERDOĞAN LİBYA KONFERANSI İÇİN BERLİN’DE

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Konfernası için Almanya’nın başkenti Berlin’de.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in daveti üzerine Libya’da yaşanan iç savaşa çözüm bulmak için Berlin’de düzenlenecek Libya Konferansı için Almanya’ya gitti.

Havalimanında gazetecilerin soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Berlin’deki zirveyi ateşkesi güçlendirmek ve siyasi bir çözüme doğru ilerlemek için önemli bir adım olarak görüyoruz.” dedi.

Konferansta, Libya’da önümüzdeki dönemde barış ve istikrarın bir önce; tesisi amacıyla atılması gereken adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulması ve bu yönde somut kararlar alınması bekleniyor.

Erdoğan’a Berlin temaslarında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar;, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ile Türkiye‘nin Libya Özel Temsilcisi ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler eşlik ediyor.

KONFERANSA KİMLER KATILIYOR

Berlin konferansına Rusya, Cezayir, İngiltere, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, ABD, Türkiye, Fransa davet edildi. Birleşmiş Milletler’in tanıdığı ve Türkiye’nin desteklediği Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık KonseyiBaşbakanı Fayez el-Sarraj ve Libya Ulusal Ordusu başkanı General Halife Hafter’de, Berlin konferansına katılacaklarını açıkladı.

Ayrıca Kontrol Et

NATO UKRAYNA’DAN VATAN SAVUNMAYI ÖĞRENDİ

"NATO, Ukrayna'dan nasıl vatan savunulacağını öğrendi" bu sözler Ukrayna Başbakan yardımcısına ait.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir