ERMENİLER KORONAYIDA PROPAGANDA MALZEMESİ YAPTI

Dünya’yı eskisi altında alan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgının Ermeniler propaganda malzemesi yaptı.

Sözde Ermeni Soykırım iddialarını her sene tekrarlayan ama Türkiye’nin uluslararası iddiaları araştırma teklifine karşı çıkan Ermeni lobileri şimdi de koronavirüs üzerinden propaganda yapıyor.

Gazeteci, akademisyen Elnur Paşa‘nın Türkgün gazetesindeki köşe yazısında Ermeni oyununu açığa vurdu. Paşa yazısında

“Bazı toplumlar var ki her fırsatta Türklere saldırmaktan asla geri durmazlar. Söz konusu tabii ki er meydanı değildir, sinsilikte, hainlikte ellerine fırsat geçtiğinde bazen mazlum ayağına yatan, bazen terör boyutuna varacak kadar kinle hamurları yoğrulmuş toplumlar. Bunların kini o derece ifrata varmış ki hastalık boyutuna ulaşmış bile. Dünya yeni hastalığı ile boğuşurken, bu toplumlar bunu bile fırsat bilerek Türk’e saldırmaktan vazgeçmiyor.

Bu defada sahneye çıkan Ermeni diasporası ‘sözde soykırım’ın sahte tarihi yaklaştığı için yeni ucuz yöntemlerle karşımıza çıkmaktadır. Emin olun ki bize tiksindirici gelse de gerçekleri bilmeyenler için etkili yöntemler arayışında olmuşlar. Güçlü oldukları Amerika’da, Türkiye ve Azerbaycan’a karşı yapmadıkları hokkabazlık kalmadı.

Her şeyden medet uman bu sanrılı toplum, dünyanın gündeminde olan koronayı da elbette uydurma tarihlerine bağladılar ki baştan beri kendilerini azdırıp besleyen Batılı abilerine yaltaklansınlar. Yıllardır sahte bir mağduriyet üzerinden yaşamını sürdüren Ermeniler daha ne yapabilirler ne kadar vicdansızlaşabilirler derken, 2020’de koronavirüs imdatlarına yetişti. Amerika’nın eyaletlerinde reklam panolarına ‘Biz 1915 Ermeni soykırımından sağ kurtulduk, birlikte Kovid-19’u da yeneceğiz’ içerikli reklam vermişler. Trajikomik bir vaka olarak değerlendirdiğimiz bu histerik tavır, Ermeni diasporasının daha ucuz nasıl hareket edebileceği konusunda akıl sunuşlarını zorlamaktadır. Bütün dünyanın hassas olduğu böyle bir zamanda, insanların hayatlarını, sevdiklerini kaybettikleri böyle bir konuyu adi siyasetlerine alet edecekleri kimin aklına gelirdi ki. Peki bu adilik, basitlik başarıya ulaşır mı?”

Elnur Paşa’nın yazısının devamını okumak için TIKLAYINIZ.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir