Evine Ekmek Götüremeyene Evde Kal Nasıl Deriz

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ” “Evine ekmek götüremeyen kişiye nasıl ‘evinde kal’ diyebiliriz” dedi.

Fox TV’de Çalar Saat programında gazetecei İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Evine ekmek götüremeyen kişiye nasıl ‘evinde kal’ diyebiliriz” diyerek acilen “Şu anda eldeki bütün cephane acilen kullanılmalı. Bir günlük gecikmenin bile ileride zararı çok daha büyük olur” önerisinde bulundu.

Babacan TÜİK rakamlarına göre 9 milyon kayıt dışı çalışan olduğunu hükümet’in açıkladığı koronavirüs destek paketlerinde veya kısa çalışma ödeneğinde bu kesimin yer almadığını ve hiçbir destekten faydalanamadığını vurguladı.

Babacan, kaynak yaratmak için “Devlet alacaklarından tamamen vazgeçebilir. Alacaklarını erteleyebilir. Devlet borç verebilir ya da karşılığı olmadan vatandaşlara ödeme yapar ve tekrar geri istemez. Bunların hepsi devletin yapabileceği işler” dedi.

İsmail Küçükkaya’nın ‘Peki sizce hangisi yapılmalı?’ sorusuna ise Babacan “Bunların hepsi yapılmalı. Şu anda eldeki bütün cephane acilen kullanılmalı. Bir günlük gecikmenin bile ileride zararı çok daha büyük olur” dedi.

Ayrıca Bakınız

KONYA’DA 3 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Ahde Vefa Turan Birliği Sosyal Yardımlaşma ve Eğitim Derneği tarafından Konya’da düzenlenen 3 Mayıs Türkçülük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir