Ana Sayfa / DÜNYA / FRANSA’DAN İSRAİL’İ YALANLAYAN AÇIKLAMA

FRANSA’DAN İSRAİL’İ YALANLAYAN AÇIKLAMA

Fransa'dan İsrail'i yalanlama

Fransa’dan sabah Fransız kilisesinde yaşanan olaylarla ilgili İsrail’i yalanlayan açıklama geldi

Sabah saatlerinde Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Kudüs’teki Fransız kilisesi önünde tartıştığı İsrail güvenlik güçlerinden özür dilediği yönündeki haberler yalanlayan açıklama geldi. Fransa, İsrail’i yalanladığı kilise Fransız toprağı sayılıyor.

Dünya Holokost Forumu‘na katılmak için İsrail’de bulunan ve Kudüs’te Fransız toprağı sayılan Azize Anne Kilisesini ziyareti esnasında Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail güvenlik güçlerini ve yaptıklarını görünce öfkelenmiş ve Yaptığın hareket hiç hoşuma gitmedi. Burayı terk et lütfen. Lütfen kurallara saygı duyun. Bu kurallar yüzyıllardır yürürlükte. Benimle değişmeyecekler” sözleriyel İsrailli güvenlik kuvvetlerine tepki gösterdi.

İSRAİL MACRON ÖZÜR DİLEDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Yaşanan olayın ardından İsrail istihbaratı Shin Bet ve Kudüs Emniyet Müdürlüğü ortak açıklama yaparak, güvenlik güçlerinin kilisede Macron’a eşlik etmelerinin önceden kararlaştırıldığını belirterek “Macron yaşananlardan dolayı özür diledi ve güvenlik personeliyle el sıkıştı” iddialarında bulundu.

FRANSA’DA İSRAİL’E YALANLAMA

Fransız yetkililer, İsrail iddiasının aksine Başkanlık tarafından dile getirilen bir özür yok” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Kontrol Et

İRAN DEPREMİ VAN’DA HİSSEDİLDİ 8 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

İran'ın Hoy kentinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem Türkiye'de de hissedilirken, depremde Van'ın Başkale ilçesinde 8 vatandaşımız hayatını kaybetti, 21 vatandaşımız yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir