Ana Sayfa / Eğitim / EĞİTİM SEN, ÜLKÜ OCAKLARININ DAĞITTIĞI NUTUK’TAN RAHATSIZLIK DUYDU

EĞİTİM SEN, ÜLKÜ OCAKLARININ DAĞITTIĞI NUTUK’TAN RAHATSIZLIK DUYDU

EĞİTİM SEN, ÜLKÜ OCAKLARININ ÜCRETSİZ DAĞITTIĞI NUTUK’TAN RAHATSIZLIK DUYDU

HDP yanlısı açıklamalarıyla bilinen Eğitim Sen’in Muğla Şubesi, Ülkü Ocakları tarafından okullarda ücretsiz dağıtılan Nutuk’tan rahatsızlık duydu.

Daha önce Kandil’in boykot çağrılarında destek veren Eğitim Sen son olarak Ülkü Ocakları tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük eseri NUTUK’u Türk Çocuklarıyla buluşturmasından rahatsızlık duydu..

Eğitim Sen tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Ülkü ocakları, Türk Eğitim Sen ve Milas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından işbirliğinde “Ataya Selam Olsun” isimli  proje düzenliyorlar. Proje; ortak değerimiz olan ve kimsenin itiraz etmeyeceği Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’unu 7 Bin 400 ortaokul öğrencisine dağıtmak ve okunmasını sağlamak. Projenin buraya kadar olan kısmına hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının itirazı olamaz.”

Ancak gerek kitabın kapağında bir siyasi partinin gençlik kolları işlevindeki örgütün logolarının kullanılması, gerek ön sözdeki yazının içeriği ve gerekse bir siyasi partinin genel başkanına atıfta bulunularak övülmesi; Atatürk’ün Nutku’nun okunmasının sağlanmasından öte bir siyasi partinin yan kuruluşu olan Ülkü Ocaklarının propagandasına dönüşmüştür. Dolayısıyla okullarda çalışan öğretmen ve eğitim çalışanlarında, velilerde ciddi rahatsızlık yaratmıştır.”

Muğla Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Eğitim Sen’e tepki gösterdi:

Milas ilçemizde dağıtmış olduğumuz Nutuk kitaplarımız sonrası açıklama yapan Eğitim Sen, Türk çocuklarının Nutuk kitabıyla buluşmasından rahatsız olmaya devam etsin. Bu rahatsızlık onların fıtratına son derece uygundur. Onların fıtratında okul panolarını yabancı ideolojilere açmak vardır. Onların fıtratında PKK’lı öğretmenler için gösteri yapmak vardır. Onların fıtratında şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’a şehit bile diyememek vardır!”

Ülkü Ocakları tarafından ücretsiz dağıtılan Çocuklar İçin Nutuk eseriyle öğrencilerin Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş süreciyle ilgili daha bilgili olması amaçlanmaktadır.

NUTUK’U DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ayrıca Kontrol Et

DAVUTOĞLU’DAN KAYYIM AÇIKLAMASI

Davutoğlu, kurucu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyım atanmasına tepki gösteri. Gelecek Partisi Genel Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir