GÖREVİNİ YAPAN POLİSLERE AK PARTİLİ MİLLETVEKİLİNDEN HAKARET

Geçtiğimiz ay trafikte uygunsuz araç kullandığı gerekçesiyle Trafik polisleri tarafından durdurulan ve içinde AK Parti milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, görevli polislere hakaret ederek benim aracımı kimse şikayet edemez diye bağırdı.

18 Temmuz’da aracını durduran trafik polisine hakaret eden AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın, olay görüntüsü ortaya çıktı. TBMM sisteminde kayıtlı olmayan araçla trafikte kurallara uymadan hareket eden Yılmaz’ın bulunduğu araç diğer sürücüler tarafından şikayet edilen araç Trafik Polisleri tarafından durduruldu.

Polislerin gelen şikayetler üzerine aracın durdurulduğunu ve aracın TBMM sistemine kayıt olmadığını belirtmesine milletvekili Yılmaz karşı çıktı benim sorunum değil kimse benim aracımı şikayet edemez diyerek tepki gösterdi.

Konuyla ilgili CHP Mersin milletvekili Ali MAhir Başarır sosyal medya platformu twitterda olayın videosunu paylaştı.

 

 

 

Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Zeynep Gül Yılmaz, şu ifadelleri kullandı:

“Üzgünüm…Keşke kamuoyu böyle bir konu ile meşgul edilmeseydi.Arabamı durdurduğum ve kimlik gösterdiğim halde, yasalara aykırı ve kasıtlı bir şekilde maskesiz polisler tarafından yarım saat bekletilmemi ve maruz kaldığım hukuksuz muameleyi Aziz Milletimizin takdirine bırakıyorum.”

 

MERSİN VALİLİĞİ: POLİSLER SUÇLU

Mersin Valiliği ise olayın ardından bir açıklama yaparak polisleri suçladı. Valilik açıklamasında polislerin mevzuat dışına çıkarak davrandığı dile getirilirken, bu durumun ancak İl Emniyet Müdürüne ulaştırılmasının ardından çözüldüğünü aktardı. Valilik AKP’li vekilin arabasının yarım saat bekletildiğini de açıklamasına ekledi.

İşte o açıklama:

BASIN DUYURUSU

22.08.2021
İlimizde bir ay önce, 18.07.2021 günü 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak,
Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Bahse konu olayda Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları trafik kanununun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tesbit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir