HASTALIK IRKÇILIK İÇİN ENGEL DEĞİL

Dünya koronavirüsle mücadele için birbirine deste olurken Hindistan’da virüs ırkçılık için bahane oldu.

Dünya’nın belki de en pis yaşam koşullarının olduğu Hindistan’da koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının hızla artarken iktidardaki milliyetçi Hindistan Halk Partisi (BJP) üyeleri, Müslümanları ülkede virüsü yaymakla suçladı.

Hindistan hükümeti, Hindistan’daki koronavirüs (Covid-19) sayısının yüzde 30’unun Tebliğ Cemaati’nin geçtiğimiz mart ayı başlarında düzenlediği dini bir toplantıda yayıldığını savunuyor. İslam karşıtlığının hızla arttığı ülkede koronavirüs salgını nedeniyle Müslümanların hedef gösterilmesi tepkilere neden oldu.

MÜSLÜMANLARI BAZI HASTANELER KABUL ETMİYOR

İslam karşıtlığının hızla arttığı ülkede bazı eczane ve marketlere Müslümanların kabul edilmediği iddia edilirken. Ülkenin Telangana eyaletinde bazı hastanelerin, Müslümanların sağlık kurumuna girişini yasakladığı iddia edildi.

Geçtiğimiz haftalarda Hint basını, Jarkand’da Müslüman hamile bir kadının Covid-19’u yaymakla suçlandığını için hastane personeli tarafından darp edildiğini ve daha sonra bebeğini kaybettiğini aktarmıştı.

TEBLİĞ CEMAATİ LİDERİNE “KORONAVİRÜS YAYMA” SUÇUNDAN CİNAYET SUÇLAMASI

Hindistan’daki İslami Tebliğ Cemaati lideri Muhammet Saad Kandehlevi, koronavirüsün yayılmasına sebep olduğu gerekçesiyle cinayetle yargılanacak.

İlk olarak koronavirüs nedeniyle ülkede ilan edilen geniş ölçekli toplanma yasağını ihlal etmekle suçlanan Tebliğ Cemaati lideri, mart ayının ortasında düzenlenen toplantılar sebebiyle salgının yayılmasına ve ölümlere sebep olmakla suçlanıyor. Cemaati lideri Muhammet Saad Kandehlevi, suçlu bulunması halinde 10 yıl hapis cezası ile karşı karşıya kalabilir.

TEBLİĞ CEMAATİ NEDİR? NE YAPAR?

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir