İMAMOĞLU: “RAMAZAN YARDIMLAŞMA AYIDIR, KİM NE DERSE DESİN KULAK ASMAYIN”

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ramazan bildiğiniz gibi aydınlanma ve yardımlaşma ayıdır. Kim ne derse desin kulak asmayın.” diyerek Zekat ve fitre bağışlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Belediyeye yollayabileceklerini açıkladı.

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı, aynı gece ilk sahurla, Ramazan ayının da başlayacağını belirterek, içinden geçilen bu zor günlere rağmen esenlik getirmesi temennisinde bulundu.

İmamoğlu, “Ramazan bildiğiniz gibi aydınlanma ve yardımlaşma ayıdır. Kim ne derse desin kulak asmayın. Bağışlarınızı, zekatınızı, fitrenizi, en doğru ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak istiyorsanız gönül rahatlığıyla, hangi partiden olursa olsun fark etmez yaşadığınız yerin belediyesine ulaştırabilirsiniz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan tarihi itibariyle başlayacak ve 4 gün sürecek sokağa çıkma yasağı boyunca, İBB’nin aldığı tedbirlere ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden İstanbullulara seslenip, bilgilendirme yaptı. İmamoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Ramazan aynın ülkemize huzur getirmesini dileyerek şunları dedi:
23 NİSAN KUTLAMALARI İBB HESAPLARINDAN İZLENEBİLECEK

Yarın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100. Yılının kutlanacağını anımsatan İmamoğlu şunları kaydetti:

“100 yıl önce bu milletin büyükleri, bu milletin çocukları için büyük işler yaptı. Milletin kendi kendini yönetmesi için TBMM’yi kurdu. Ve o Meclis, Kurtuluş Savaşı’nı kazanıp Cumhuriyeti ilan etti. Onlara şükranlarımızı sunuyor ve yaşasın Türkiye Büyük Millet Meclisi, diyorum. Aynı zamanda dünyanın tek çocuk bayramını kutlayacağız. Atatürk’ün, Türk çocuklarına armağanı olan bu bayramı için çok ciddi hazırlıklar yaptık. Hem benim sosyal medya hesaplarımdan hem de iBB hesaplarından. 23 Nisan ruhuna uygun onlarca yapımı evinizde 3 gün boyunca izleyebilirsiniz.

RAMAZAN, AYDINLANMA VE YARDIMLAŞMA AYIDIR

Ve tabii, 23 Nisan’ı bitirip 24 Nisan’ın ilk saatlerine girdiğimizde ilk sahurumuzla mübarek Ramazan ayına da başlayacağız. Maalesef bu Ramazan hepsinden farklı olacak. İftarlarda buluşamayacağız, Ramazan etkinliklerinde, sahurlarda kavuşamayacağız. Bu yıl böyle maalesef. Ramazan bildiğiniz gibi aydınlanma ve yardımlaşma ayıdır. Kim ne derse desin kulak asmayın. Bağışlarınızı, zekatınızı, fitrenizi, en doğru ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak istiyorsanız gönül rahatlığıyla, hangi partiden olursa olsun fark etmez yaşadığınız yerin belediyesine ulaştırabilirsiniz. Partisine bakmadan, tüm belediyelerimizin, toplumun en kılcal damarına kadar uzanan eli vardır. Çağrı bizden takdir halktan.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.”

 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir