Ana Sayfa / DÜNYA / İRAN’DA DÜŞÜRÜLEN UÇAĞINDA HAYATINI KAYBEDEN UKRAYNALILARIN NAAŞLARI UKRAYNA’DA

İRAN’DA DÜŞÜRÜLEN UÇAĞINDA HAYATINI KAYBEDEN UKRAYNALILARIN NAAŞLARI UKRAYNA’DA

İran’ın füzeyle vurması sonucu düşürülen Ukrayna uçağında hayatını kaybeden Ukraynalıların naaşları Ukrayna’ya getirildi.

İran’ın füze ile vurması sonucu düşürülen Ukrayna uçağını vurması sonucu hayatını kaybeden 11 Ukraynalının naaşları Ukrayna’ya getirildi.

08 Ocak 2020 günü İran’ın başkenti Tahran’dan havalanan Ukrayna Havayollarına ait uçak İran’ın yanlışlıkla vurması sonucu düşmüş. 9’u mürettebat olmak üzere 176 kişi hayatını kaybettiği olayda Uçakta bulunan Ukraynalı 9 mürettebat ve 2 yolcu kimliklerinin tespiti sonrası naaşları bugün Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki Borispol Havaalanı’na getirildi.

Havaalında cenazeleri Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy başta olmak üzere hükümetin tamamı ve çok sayıda yetkilinin yanı sıra ölenlerin çalışma arkadaşları ve aileleri karşıladı.

Ölenlerden 9’u Ukrayna Havayolları mürettebatı ve 2’si yolcu olmak üzere 11’i Ukraynalı82’sinin İran63’ünün Kanada, 10’unun İsveç, 4’ünün Afganistan, 3’ünün Almanya, 3’ünün İngiltere vatandaşı oldukları açıklanmıştı.

İran, olaydan sonra yaptığı açıklamada önce teknik sebepleri öne sürmesine karşılık daha sonra uçağın İran füzesiyle vurulduğunu kabul etmiş ve Ukrayna’dan özür dilemişti.

 

 

Ayrıca Kontrol Et

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL İLANI

Beykoz Üniversitesi çeşitli bölümlerde 33 akademik personel alımı ilanı açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir