Ana Sayfa / EKONOMİ / KİEV BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN İŞ DÜNYASINA DUYURU

KİEV BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN İŞ DÜNYASINA DUYURU

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 16 Ocak 202 günü düzenlenecek olan Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey (YDSK) ve Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonu (TEİK) toplantıları öncesi iş dünyasına yönelik bir duyuruda bulundu.

Söz konusu duyuruda, iş dünyasına yönelik bilgilendirme toplantısı yapılacağı bildirildi.

Kiev Büyükelçiliği’nden yapılan duyuru

Türk İş Dünyasının Değerli Temsilcileri,

Ukrayna ile ikili ilişkilerimizdeki başlıca mekanizmaları teşkil eden Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey (YDSK); ile Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonu’nun (TEİK) bir sonraki toplantılarına dair hazırlıklar sürmektedir.

Bu kapsamda, Ukrayna’da bulunan Türk şirketlerinin faaliyet gösterdikleri sektöre ilişkin başlıca sorunlar ile bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini ele almak amacıyla; 16 Ocak Perşembe günü saat 17:00’de Büyükelçilik kançılarya binasında (Panasa Myrnoho Sk. No: 22); bir toplantı düzenlenecektir. Odesa Ticaret Ataşemizin de yer alacağı toplantıya katılımınızdan memnuniyet duyulacaktır.

Toplantıya katılamayacak işadamlarımızın da katkı sunabilmesini teminen, karşılaşılan temel sorunlar ile çözüm önerilerinin mümkünse toplantı tarihine kadar kiev@ticaret.gov.tr e-posta adresine iletilmesi rica olunur.

Saygılarımızla,

T.C. Kiev Büyükelçiliği’

 

Ayrıca Kontrol Et

İRAN’DA DÜŞÜRÜLEN UÇAĞINDA HAYATINI KAYBEDEN UKRAYNALILARIN NAAŞLARI UKRAYNA’DA

İran'ın füzeyle vurması sonucu düşün uçakta hayatını kaybeden Ukraynalıların naaşları Ukrayna'ya getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir