KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ FRANSIZCA VE ARAPÇA MÜTERCİM ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALACAK

Kırıkkale Üniversitesi Mütercim Tercümanlık (Fransızca) ve Mütercim Tercümanlık (Arapça) bölümlerine öğretim görevlisi alacak.

Mütercim Tercümanlık (Fransızca) Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümü Lisans mezunu olmak. Fransızca Mütercim Tercümanlık alanında Yüksek Lisans yapıyor olmak.
Mütercim Tercümanlık (Arapça) Arapça Mütercim Tercümanlık bölümü Lisans mezunu olmak. Arapça Mütercim Tercümanlık alanında Yüksek
Lisans yapıyor olma

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES’ten en az 70 puan almış olmak. (ALES puan türü belirlemede, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 12.09.2017 tarih ve 4586 sayılı yazısında belirtilen Yürütme Kurulu kararı esas alınacaktır.)
– Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adaylar için; ilan edilen bölüm/anabilim dalı/program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü esas alınacaktır.
– Özel yetenek sınavı sonucuna göre öğrenci alan, Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalına Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adaylar için, herhangi bir ALES puan türü esas alınacaktır.
– Öğretim Görevlisi kadrolarına başvuracak adaylar için; başvuran adayların lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türü esas alınacaktır.
3- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından; en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
5- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

6- 06.02.2016 tarihli ve 28551 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Lisansüstü Eğitim Yönetmeliği’nde tanımlanan azami öğrenim süresini dolduran ancak, 2016-6017 güz yarıyılından itibaren, azami öğrenim süresi yeniden başlayan öğrenciler ile azami sürelerinin dolması sebebiyle kadrolarıyla ilişikleri kesilen araştırma görevlilerinin, 2016-2017 güz döneminde azami öğrenim sürelerinin yeniden başlaması sebebiyle, araştırma görevlisi kadrolarına başvuramayacaklarına dair Yürütme Kurulu kararı kapsamına girenler, araştırma görevlisi kadrolarına başvuru yapamazlar.

SINAV TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi 14.01.2021 Giriş Sınavı Tarihi 26.01.2021
Ön Değerlendirme Sonuçlarının İlan Tarihi 22.01.2021 Nihai Değerlendirme Sonuçlarının İlan Tarihi 29.01.2021
 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN WWW.kku.edu.tr

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir