Kızılay’ın Koronavirüs Bağış Kampanyaları

Türk Kızılayı koronavirüs salgınına yönelik düzenlediği yardım kampanyası devam ediyor.

Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs (covid-19) salgınına yönelik yardım kampanyasına Gıda Yardımı, Hijyen Paketi olarak bağışta bulunabiliyor.

Kızılay’ın internet sitesinde bulunan yardım kampanyalarında

Korona Gıda Paketi Desteği

Türk Kızılay, ilk olarak 2019’un Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan, 11 Mart 2020 tarihi itibarıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen, ülkemizde ilk olarak 10 Mart tarihinde görülen Coronavirüs kaynaklı Covid19 hastalığı ile mücadele kapsamında gıda paketi destek çalışmaları gerçekleştirmektedir. 

Korona Gıda Paketi Desteği

Türk Kızılay, korona dayanışma projesi kapsamında;
Olağanüstü dönemler için depolarda hazır bulundurduğu gıda paketlerini 150 bin aileye ulaştırmak için çalışmalar yapmaktadır.

Bir Gıda paketi 120 TL‘dir. Aynı zamanda EVDEKAL yazıp 2868’e göndererek, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan Korona Gıda Paketi Desteğine (10₺) katkıda bulunabilirsiniz.

4 Kişilik bir ailenin gıda ihtiyaçlarını içeren bir gıda paketinde bulunan malzemelerin listesi:

Gıda Paketi
No Malzeme Cinsi
1 Ayçiçek Yağı
2 Toz Şeker
3 Pirinç
4 Kuru Fasulye
5 Kırmızı Mercimek
6 Çay
7 Bulgur
8 Domates Salçası
9 Un
10 Yeşil Mercimek
11 Tuz
12 Makarna

Korona Hijyen Paketi Desteği

Türk Kızılay, ilk olarak 2019’un Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan, 11 Mart 2020 tarihi itibarıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen, ülkemizde ilk olarak 10 Mart tarihinde görülen Coronavirüs kaynaklı Covid19 hastalığı ile mücadele kapsamında hijyen paketi desteği ile hijyen paketi dağıtımı gerçekleştirmektedir.

Korona Hijyen Paketi Desteği

Türk Kızılay,korona dayanışma projesi kapsamında;
Hijyen paketi desteği ile hastalık veya enfekte ihtimali yüzünden karantina sürecinde olan ve bu sebeple hijyen malzemelerine erişmekte zorlanan vatandaşlarımıza hijyen paketi dağıtılması planlanmaktadır.

Bir hijyen paketi 120 TL‘dir. Aynı zamanda EVDEKAL yazıp 2868’e göndererek, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan Korona Hijyen Paketleri Desteğine (10₺) katkıda bulunabilirsiniz.

Bir hijyen paketinin içerisinde;

S.No Malzemenin Cinsi
1 Şampuan
2 Kolonya
3 El Sabunu
4 Diş Macunu
5 Diş Fırçası
6 Çamaşır Suyu
7 Bulaşık Deterjanı
8 Bulaşık Süngeri
9 Tuvalet Kağıdı
10 Havlu Kağıt

Korona Sağlık Çalışanlarına Destek Paketi

Türk Kızılay,korona dayanışma projesi kapsamında;
Coronavirüs şüphesi bulunan ya da Covid19 hastası olan ile temas eden, ülke genelindeki hekim ve yardımcı sağlık personeline Kişisel Koruyucu Ekipman Seti(KKE) desteği vermektedir.

Bir kişisel koruyucu ekipman seti 150 ₺‘dir. Aynı zamanda EVDEKAL yazıp 2868’e göndererek, Korona Sağlık Çalışanlarına Destek Paketine (10₺) katkıda bulunabilirsiniz.

Bir sağlık personelinin 1 haftalık ihtiyacını giderecekkişisel koruyucu ekipmanlar içeren destek paketinde bulunan malzemelerin listesi

Sağlık Çalışanlarına Destek Paketi
Malzeme Cinsi Adedi
3 Katlı Cerrahi Maske 21
FFP2 Ventilli -FFP3 Maske 3
Galoş 7
Pudrasız Vinil Eldiven 21
Gözlük 1

Korona Dayanışma Projesi Genel Bağış

Corona Dayanışma Projesi çalışmaları kapsamında beslenme yardımları, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları, hijyen malzeme desteği ve sosyal nakdi yardım faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Yemek Dağıtımı Ve Beslenme Yardımları
Türk Kızılay, yurt dışından gelen ve 28 noktada karantina altına alınan yaklaşık 11 bin kişiye üç öğün beslenme hizmeti vermekte, 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını da şubeleri ve gönüllüleri ile karşılamakta ve Kızılay “Vefa Sosyal Destek Gruplarına” da destek sağlamaktadır.

Olağanüstü dönemler için depolarda hazır bulundurulan;içerisinde sıvı yağ, çay, şeker, pirinç, kuru fasulye, yeşil/kırmızı mercimek, bulgur, salça, un, zeytin, kaşar peyniri, makarna ve tuz bulunan gıda paketleri 150 bin aileye ulaştırılması için çalışmalar yapmaktadır.

Eğitim ve Bilinçlendirme Çalışmaları
Türk Kızılay, koruyucu hekimlik hizmetleri ile toplumu yeni koronavirus salgınına karşı bilinçlendirme eğitimleri düzenlemektedir.

Hijyen Malzemesi Desteği
Türk Kızılay, içerisinde şampuan, kolonya, el sabunu,  çamaşır suyu, bulaşık deterjanı, arap sabunu, bulaşık süngeri, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, diş macunu, diş fırçası, tıraş bıçağı ve tıraş köpüğü bulunan 100 bin hijyen kolisi hazırlayarak, bu tür malzemelere ulaşma sıkıntısı çeken ihtiyaç sahibi bireylere dağıtılması ile ilgili faaliyetler yürütmektedir.

Sosyal Nakdi Yardım Desteği
Türk Kızılay, geçim sıkıntısı çeken 75 bin aileye 400’er ₺ nakit sosyal destek ödenmesi ile ilgili çalışmalar yürütmektedir.

Türk Kızılay,coronavirüs tehdidine karşı yürütmekte olduğu çalışmalar ile yaşanan krizden en çok etkilenmesi beklenen toplum kesimlerini desteklemek ve toplum dayanışmanın artmasını amaçlamaktadır.

Siz de ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak için, Türk Kızılay’ın coronavirüs salgınına karşı yürüttüğü çalışmalara, destek olabilirsiniz. Tüm GSM operatörleri üzerinden 2868‘e “EVDEKAL” yazıp mesaj (SMS) göndererek(10₺) bağışta bulunabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir