KONYA’DA YUNAN SEVİCİ MISIROĞLU SKANDALI

 

“Keşke Yunan galip gelseydi “ sözleriyle Kurtuluş savaşına karşı çıkan ve Yunanlıların yaptığı tecavüz ve cinayetlere rağmen Kurtuluş Savaşında Yunanlıların gelip gelmesini dileyen Kadir Mısıroğlu isimli şahsın ismi Konya’da caddeye verilmek istenmesi skandala dönüştü.

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı son meclis toplantısında skandal bir karara imza atıldı. AKP’li belediyenin meclis toplantısında 2 yıl önce hayatını kaybeden, Atatürk ve Cumhuriyet’e yönelik hakaretleri ile sürekli gündeme gelen Kadir Mısıroğlu’nun isminin kentte sokak ya da bir caddeye verilmesi kararlaştırıldı.

İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY’A SERSERİ DEMİŞTİ

Kurtuluş Savaşı, Atatürk ve Türklüğe düşman olan Kadir Mısıroğlu, bir konuşmasında İstiklal Marşı’nı eleştirerek Mehmet Akif Ersoy için “Serserinin teki” demişti.

KONYA İYİ PARTİ’DEN HAİN TEPKİSİ

AKP’li Büyükşehir belediyesinin kamuoyunda fesli Kadir olarak bilinen Kadir Mısırlıoğlu’nun isminin bir sokak ya da caddeye verilmesi kararına İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu sert tepki gösterdi.

AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a karardan dönülmesi çağrısında bulunan Tozoğlu, şunları söyledi:

“İsmi caddeye vermeyi düşünülen bu kişi Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyetimizin kuruluş değerleriyle kavgalı olmasıyla bilinmektedir. İstiklâl şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a küfür diyecek kadar kendinden geçmiş bu kişinin isminin bir caddeye verilmesi kabul edilemez.  Bu vesileyle Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Altay’a tavsiyemiz eğer varsa bu vahim hatalı düşüncesinden derhal vazgeçmesidir. Eğer böyle bir düşüncesi var ise ismi Cumhuriyet ve kurucu değerlerimize düşman kişileri taltif eden bir kişi olarak hafızalarda yer alacaktır. Kıymetli hemşerilerimiz de bilmelidir ki konunun yakından takipçisi olacağız. Milletimizin ve milli değerlerimizin düşmanlarının taltif edilmesine rıza göstermeyeceğiz.”

KONYALILAR TEPKİLİ

Mısıroğlu’nun isminin Konya’da cadde veya sokağa verilecek olmasına Konyalılar yoğun tepki gösterdi. Sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalara göre Büyükşehrin bu karardan vazgeçmesi talep edildi.

 MHP’Lİ BULUT’TAN MISIROĞLU HAKKINDA DAVA

MHP Tokat milletvekili Yücel Bulut daha önce sosyal medyada yaptığı paylaşımda Mısıroğlu ile mahkemelik olduğu süreci yayınlamıştı.

Bulut “Mahkeme huzurunda TEK TEK ne kadar iddiam varsa ispatladım.  Bilirkişiler, ses kayıtları üzerine inceleme yaptı ve Kadir Mısıroğlu’nun Mehmet Akif Ersoy’a “pezevenk” dediğini tespit ederek, mahkemeye bu yönde rapor sundu.  Hacıları dolandırdığına ilişkin iddialarım da mahkeme huzurunda ispatlanmış oldu.  İngiliz vatandaşlığına geçmeyi bile savundu.  “Çok kibar davrandılar, ülkemde görmediğim nezaketi İngilizlerden gördüm” gibi saçma sapan şeyler söylemeyi tercih etti.” dedi.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir