Ana Sayfa / DÜNYA / Çin / KORONA (CORONA) ‘DAN ÖLEN SAYISI 500 ‘Ü GEÇTİ

KORONA (CORONA) ‘DAN ÖLEN SAYISI 500 ‘Ü GEÇTİ

Korona (Corona) ‘dan ölen sayısı 500 ü geçti

Geçtiğimiz Aralık ayında ortaya çıkan Korona (Corona) virüsü sebebiyle ölenlerin sayısı 500 ü geçti.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei İstanbul’da bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarına Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsü ile ilgili güncel veriler paylaşan Wei; “Koronavirüs sebebi ile ölen kişilerin sayısı 521’e ulaştı. 17 bin 335 kişide korona virüsü sebebi şüphesi bulunuyor. Hastanelerden taburcu olanların sayısı ise 21 bin 558 kişi” dedi.

TEDAVİSİ VAR MI?

Öldürücü salgın korona virüsü için Tayland’da HIV ve gripte kullanılan ilaçların karışımıyla tedavi uygulanması sonucu bu hastalarda iyileşme görüldüğü iddia edildi.

Bangok’daki Rajavithi Hastanesinden doktorlar, yeni tip korona virüsü tespit edilen kişilere HIV ve grip ilaçlarından oluşan bir karşım uyguladı.Tedaviden 48 saat sonraki sonuçlarda, virüsten etkilenenlerin sağlık durumunda iyileşme görüldüğü vurgulandı. Tedavide, antiHIV ilaçları “lopinavir” ve “ritonavir” ile grip ilacı “oseltamivir”nın karışım olarak kullanıldığı bilgisi paylaşıldı.

RUSYA KULLANILACAK İLAÇLARI AÇIKLADI

Rusya Federal Servisi Tüketici Hakları Koruması ve İnsan Refahı ile birlikte yapılan çalışma koronavirüsten korunmak ve tedavi etmek için “geçici rehber” niteliği taşıyor.

Basında çıkan haberlere göre söz konusu açıklamada hap şeklinde alınan ilaçların korona virüse yakalanan yetişkinlerin tedavisine yardım ettiği belirtiliyor. Listedeki ilaçlar Ribavirin, Lopinavir ve bağışıklık sistemini güçlendiren Ritonavir Recombinant beta-1b olarak sıralanırken, doktorlar için tedavi süresi ve ilaçların kullanımıyla ilgili bilgiler yer alıyor

Ayrıca Kontrol Et

NATO UKRAYNA’DAN VATAN SAVUNMAYI ÖĞRENDİ

"NATO, Ukrayna'dan nasıl vatan savunulacağını öğrendi" bu sözler Ukrayna Başbakan yardımcısına ait.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir