Koronavirüs Önlemleri Hükümetten Değil Yavaş’tan

Koronavirüs (covid-19) ile mücadele eden Türkiye’de 65 yaş üstü yaşlıların korunmasına yönelik öneri hükümetten değil Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’tan geldiği ortaya çıktı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: Sayın Mansur Yavaş, belediye başkanlarının wathsapp grubuna 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikrini yazdı. Ben de hemen İçişleri Bakanımız ile konuştum. Aynı gün kararı çıkarttık.”

Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile görüştünüz mü?” sorusuna, “Şimdiye kadar birkaç kez görüştük. Belediye başkanları arasında oluşturulan ortak Whatsapp grubu var” karşılığı veren Fatma Şahin, şunları söyledi: Mesela gruba geçtiğimiz günlerde sayın Mansur Yavaş 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikrini yazdı. Ben de hemen İçişleri Bakanımız ile konuştum. Aynı gün kararı çıkarttık.”

Sizin avantajınız da var, iktidar partisi mensubu olmanız” yorumuna üzerine Fatma Şahin, “Eyvallah elbette var. Ben yok diyemem ancak ben partilerine bakmadan tüm belediyelerimizle yardımlaşıyoruz” karşılığını verdi.

Ayrıca Bakınız

YÜZÜNE ASİT ATILAN ÖZBEK UYRUKLU KADIN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Türkiye’de bir kadın daha sevgili dehşeti sebebiyle hayatını kaybetti. Denizli’de kıskançlık krizine giren sevgilisi tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir