Koronavirüs Sayısı 30 Bini Geçti

Koronavirüs vaka sayısı 30 bini geçti. Tehlike her geçen gün artarak devam ediyor. 

Koronavirüs (covid-19) Türkiye’de bugünde hızla yayılmaya ve can almaya devam etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 06 Nisan 2020 koronavirüs salgını verilerini kamuoyu ile paylaştı.

06 Nisan 2020 itibariyle koronavirüs vaka sayısı 3148 kişi artarak 30217 ye yükseldi. Koronavirüs sebebiyle vefat eden vatandaşı sayısı ise 75 artarak 649 e yükseldi.

1415 vatandaşımız ise yoğun bakım servislerinde tedavi görüyor. Yoğun bakımda tedavi gören hastalardan 966 sı entübe (solumun cihazına bağlı) olarak tedavi edilmekte olduğu iyileşen hasta sayısı ise 284 kişi artarak 1326 ya yükseldi.

Sağlık Bakanı Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Günlük test sayımız yakında 30.000’i bulacak. İyileşen hasta sayımızdaki artış hızı devam ediyor. Artan test sayısına göre vaka sayısındaki artış düşük seyrediyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım.” dedi

 

Ayrıca Bakınız

Kırım İlim ve Hayır Derneği Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Dünya'da ve Türkiye'de yaşayan Kırım Türkleri ile Kırım'la bağlarını kuvvetlendirmek için kurulan Kırım İlim ve Hayır Derneği genel kurulunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir