Koronavirüse Yönelik Projesi Olana 3 Milyon TL Destek

Koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadele için projeniz var ama maddi desteğiniz yoksa bu haber sizin için. Projenize 3 milyon TL destek

Tüm dünya gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılması için çözüm projeleri sunmak isteyenlere, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) projeleri desteklemek için duyuru yaptı.

UZKA’dan yapılan yazılı açıklamada, Virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması, halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları ile salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesi önceliklerine sahip Kastamonu, Çankırı ve Sinop’tan sunulacak projelere Ajansımız, COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında toplamda 3 Milyon TL büyüklüğünde hibe desteği sağlayacak denildi.

%90 -%100 HİBE DESTEĞİ

KUZKA Sunulan proje eğer onaylanırsa projeler için işletmelere yüzde 90’a, kamu kurumlarına ise yüzde 100’e varan oranlarda, asgari 75 bin TL, azami 500 bin TL arasında hibe desteği verecek.

Program kapsamında proje başvurusunda bulunmak isteyenler başvurularını Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden en geç 30 Nisan 2020, Perşembe Saat: 23:59’a kadar tamamlamaları ve taahhütnamelerini (e-imza veya matbu) ise en geç 8 Mayıs 2020, Cuma Saat: 18:00’a kadar KUZKA’ya ulaştırmaları gerekiyor. 

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir