KUMAR OYNADIĞI İDDİA EDİLEN GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANINDAN TEPKİ

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım, polis ekiplerinin bir eve düzenlediği kumar baskınında yakalandığı iddialarına tepki gösterdi.

Çanakkale’nin Çan ilçesinde bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Mahallesi İbrahim Bodur Caddesi üzerindeki bir apartman dairesine baskın düzenledi. Basında çıkan haberlere göre evde kurulan masalarda içerisinde Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım’ın da bulunduğu toplam 9 kişi kumar oynarken suçüstü yakalandığı haberi Çanakkale’de gündem oldu.

Konuyla ilgili sosyal medyada açıklama yapan içerisinde Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım söz konusu haberlere tepki göstererek kumar ile ilgisi olmadığını açıkladı.

Hüseyin Yıldırım’ın açıklaması

KAMUOYU DUYURUSU
Sabah Gazetesinin internet sitesinde 02.05.2020 Tarihinde şahsımla ilgili gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltıcı bir haber yayınlanmıştır.
Haberde yer alan sokağa çıkma yasağını ihlal ettiğim ve kumar oynadığım iddiası tamamen gerçek dışıdır.
Zira işyerimin bulunduğu ve ikamet ettiğim Çanakkale-Çan ilçesinde COVİD-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı hiç ilan edilmemiştir. Dolayısı ile olmayan bir yasağın ihlali de söz konusu değildir.
Şahsım uzun yıllardır Çan ilçesinde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik mesleğini icra etmektedir. Hemşehrilerim tarafından sevilen ve sayılan bir konuma sahibim.
Bahse konu olay gecesi muhasebesine baktığım bir mükellefim tarafından çay içmek üzere esnaf arkadaşlarından da bulunduğu bir eve davet edildim. Saat 2.30 sularında davet edildiğim yere intikal ettim.
Çay içtiğimiz sırada emniyet güçleri kapıya gelerek işlem yapmak istediler. Orada tutulan tutanakta da açıkça ifade ettiğim gibi ne öncesinde ne de olay günü kumar oynamış değilim .
Hal böyle iken servis edilen bu yalan ve yanlış haber ile şahsımın karalanmak istemesini şiddetle kınıyorum.
Ayrıca bu hususta saklı olan tüm hukuki haklarımı da kullanacağım.
Kamuyouna saygı ile duyurulur…

Hüseyin YILDIRIM
GELECEK PARTİSİ ÇANAKKALE İL BAŞKANI

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir