MAAŞLARDAN KESİNTİNİN ADI ZORUNLU BAĞIŞ MI?

İşçi ve memurlardan zorunlu bağış adı altında maaşlarından kesinti yapılıyor. Yargıtay hakim, savcılar ve personele miktar belirtip bağış yapmalarını istedi.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem dayanışma kampanyasında kurum ve kuruluşlar çalışanları zorunlu bağışa yönlendiriyor. Cumhuriyet’in haberine göre CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in gündeme getirdiği bilgiye göre, Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ) işçilerinin maaşlarından 200’er ve 400’er TL olmak üzere Milli Dayanışma Kampanyası’na aktarıldı. 

CHP’li Sertel, BOTAŞ tarafından işçilere gönderilen SMS’i paylaşarak, Milli Dayanışma Kampanyası’nın gönüllü olmaktan çıktığını ve zorunlu hale getirildiğini ifade etti.

 

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası için tüm Yargıtay personelinden destek istedi.

Yargıtay Başkanlığı adına bir hesap numarası açıldığı ifade edilen duyuruda, şunlar kaydedildi:

“İlgili kampanya gönüllülük esaslı olmak üzere toplanacak, toplu miktar süre sonunda kampanya hesabına aktarılacaktır. Sayın Başkanlarımız, üyelerimiz, onursal başkan ve üyelerimiz, Yargıtay Cumhuriyet savcılarımız ve tetkik hakimlerimiz için alt sınırı 1000 liradan, personelimiz için 100 liradan az olmamak üzere, ilan edilen hesap numarasına 20 Nisan 2020 tarihine kadar yardımda bulunulması hususu saygıyla duyurulur.”

Mehmet Akarca imzalı duyuruda, Vakıfbank Yargıtay Şubesinde açılan hesaba yapılacak yardımlar için hesap ve IBAN numarasına da yer verildi.

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir