Mardin Artuklu Üniversitesi Arap Ve İngiliz Edebiyatında Öğretim Görevlisi Alacak

 

Mardin Artuklu Üniversitesi “Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü” ne , Mütercim Tercümanlık Bölümü İngilizce ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünde Görevlendirilmek üzere öğretim görevlisi alacak

 

Arş. Gör. Edebiyat Fakültesi Dekanlığı- Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü- Arap Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Edebiyat Fakültesi Dekanlığı Arap Dili ve Edebiyatı, Arap Dili ve Kültürü, Arapça Tercümanlık- Mütercimlik veya Arap Dili ve Belagatı alanlarından birinde tezli
yüksek lisans yapıyor olmak.
Öğr. Gör. (Uygulamalı Birim) Rektörlük (Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünde Görevlendirilmek üzere) Personel Daire Başkanlığı İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümlerinin birinden lisans mezunu olup ilgili alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak ve proofreading (redaksiyon) ve çeviri alanında belgelendirmek şartıyla en az 2 (iki) yıl tecrübe sahibi olmak.
Öğr. Gör. (Ders Verecek) Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü
–Mütercim Tercümanlık Bölümü- Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Programı
Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim- Tercümanlık veya İngilizce Öğretmenliği bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış
olmak.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alınacaktır.

Genel ve Özel Şartlar
– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
– ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
– Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
– Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
– Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
– Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5’inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
– İdare gerekli gördüğü takdirde “İlanın” her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.

BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ

İLK BAŞVURU TARİHİ 31.12.2020
SON BAŞVURU TARİHİ 14.01.2021
ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARININ İLAN TARİHİ 20.01.2021
GİRİŞ SINAVI TARİHİ 25.01.2021
GİRİŞ SINAVI SONUÇLARININ AÇIKLANACAĞI TARİH 27.01.2021

AYRINTILI BİLGİ İÇİN: http://www.artuklu.edu.tr

Ayrıca Bakınız

GÖKÇEK, İLBER ORTAYLI’YA CAHİL DEDİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, tarihçi yazar İlber Ortaylı’ya “YA CAHİLSİN YA DA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir