MASKE DAĞITIMI KOMEDİ FİLMLERİNE DÖNDÜ

Alınan son bilgilere göre ücretsiz maske dağıtımı komedi filmleri gibi sürekli bir hal alarak sonuca ulaşamadı.

AK Parti hükümetinin önce devletçe satılacağını açıkladığı sonra ücretli satışı yasakladığı ve ücretsiz dağıtılacağını açıkladığı maske dağıtımı şimdide SGK’lıların iş yerlerinden, memurların da çalıştıkları kurumdan maske alacağı açıklandı.

Koronavirüs salgının Türkiye’de görüldüğü 11 Mart tarihinden günümüze vatandaşlar maske bulamıyor. Hükümetin önce devletçe satılacağını açıkladığı (1), daha sonra ücretsiz satılacağını duyurdu (2) sonra epttavm üzerinden dağıtacağını açıkladı (3) ertesi gün e-devlet sistemiyle dağıtılacağını açıklandı (4) sırayla herkese kod gelecek eczaneler dağıtılacak dendi (5) herkes kod beklemeden eczaneden alabilir dendi (6) son olarak ta GK’lıların iş yerlerinden, memurların da çalıştıkları kurumdan maske alacağı (7) açıklandı.

Ayrıca Bakınız

YA AŞI VE TEDBİR YADA KARANTİNA KISIR DÖNGÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Aşı ve tedbirlerle sağlanacak toplumsal bağışıklığın aksi, kısır döngüdür. Salgını bitirmek için tedbirlere uyun, aşınızı olun. Ya tedbir ve aşı, ya kısır döngü!" açıklamasında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir