MASKELER 1 TL OLACAK

Satılacak, satılmayacak, ücretsiz, olacak PTT dağıtacak edevlet eczaneler derken yılan hikayesine dönen maskede son karar ücretli satış oldu.

Koronavirüs salgını sonrası artan maske talebi sonrası hükümet maske satışa yönelik düzenlemeye gitmiş, önce satışına tavan fiyat (1) belirlenmek istenirken daha sonra satışı yasaklanmıştı (2).

Maskelerin satışının yasaklanması sonrası, hükümet önce kendi satacağını açıklamış (3) daha sonra sırayla

4- epttavm dağıtacak

5- edevletten dağıtılacak

6- eczaneler dağıtacak

7- eczaneler kodla dağıtacak

8- çalışanlar çalıştığı kurumdan alacak

Ve son olarak yeniden satışına izin verildi maskelerin.

Günlerce eczanelerden mesaj gelmesini bekleyen vatandaşlar, maske satın alacakları herhangi bir kurum bulamadıkları için de konuyla ilgili eleştirilerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki akşam maskelerin üst fiyat limiti belirlenerek yeniden satılacağını duyurmuştu ve maskelerin fiyatı merak konusuydu. Hürriyet’ten Eray Görgülü’nün haberine göre; cerrahi maske fiyatında üst limit 1 TL olarak belirlenirken, marketlerde de maske satışı yapılmasının önü açılacak.

Ayrıca Bakınız

YA AŞI VE TEDBİR YADA KARANTİNA KISIR DÖNGÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Aşı ve tedbirlerle sağlanacak toplumsal bağışıklığın aksi, kısır döngüdür. Salgını bitirmek için tedbirlere uyun, aşınızı olun. Ya tedbir ve aşı, ya kısır döngü!" açıklamasında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir